Kol Germe Estetiği Ameliyatı

[Kullanılan Oy Sayısı : 2 Ortalama: 4.5]

kol-estetigiKol germe ameliyatları sıklıkla yapılan önemli estetik müdahaleler arasındadır. 

Kol Neden Sarkar ? 

Kol germe ameliyatları neden yapılır sorusunun cevabı açıktır. Kollarda yağlanma. Bu da aşırı kilo alıp verme veya bir kişi 120 kilo sonradan rejime girmiş ve 80 olmuş. Böyle bir durumda sadece kol bölgesinde değik, birçok bölgede yağlanmalar olacaktır. 

Kol germe ameliyatlarını da genelde bu nedenden dolayı ihtiyaç duyulur. Kollar ilk önce liposuction ile inceltme sonrası deri çıkartma işlemi ile tamamlanır. 

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

kol-germe-ameliyati-nasil-yapilirKol germe ameliyatları yağ alma ve deri fazlalığı çıkartma gibi iki farklı teknikle yapılabilir. Bazı durumlarda ise, ikisi aynı anda da yapılabilir. Ameliyat dirsekten koltuk altına kadar olan bölge için yapılır. O bölgede ki kol sarkmaları düzenlenir. 

Kol sarkması derece olarak çok yüksek değil ise, ameliyat sadece koltuk altından yapılacak minik bir kesi ile kolu içeriye doğru gererek kol germe işlemini tamamlayabiliriz. Böylece ameliyat izi de olmamış gibi olacaktır. Yani koltuk altından iz ne kadar görünecek bunu size bırakıyorum.

Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ameliyat ortalama olarak 2 saat sürer. Ameliyat sonrasında kol korsesi takmak gerekir. Bunun süresi de 3 haftadır. Bu süre sonrasında kolda olan morluk ve ödemlerde yavaş yavaş kaybolmaya başlar. Ameliyat tamamen bitişi 2 ay süre ile olur. 

Ameliyat sonrasında bir gün süre ile hastanede kalınması gerekir. Ayrıca belirli aralıklar ile de kontrol olmak gerekir. Ağrı sızı durumu olabilir ve doğaldır. Ameliyat sonrası doktorun verdiği ilaçlar zamanında alındığı sürece, ameliyat sonrası hasta çok zorlanmaz. 

Kol Germe Ameliyatının Tekrarlanması gerekir mi ? 

kol germe yapılmış olan bir hasta belirli aralıklar ile bu ameliyatı olması gerekmez. Çünkü bir defalık bir ameliyattır. Kol germe sonrası kol eski haline dönmez. ancak siz aşırı kilo almaya veya hızlı bir şekilde vermeyi alışkanlık haline getirmiş iseniz, bu sizin için kaçınılmaz kol sarkmalarına neden olacaktır: Burada hiçbir cerrahın yapması gereken bir şey yok. 

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 

kol-germe-ameliyati-fiyatlariKol germe ameliyatlarında fiyat vermek oldukça zor. Ameliyathanenin hangi kalitede olduğu koldaki sarkma oranı ne ? Bunlar hep ameliyat fiyatını etkileyen unsurlar. Bu yüzden bir muayene olmak şarttır. Sadece liposuction ile kol kalınlığı küçültülmek isteniyorsa, bu ameliyat germe olmadığından diğerine göre daha ucuz olacaktır. Fiyatlar maliyetin ne kadar olduğuna bağlıdır. 

Kol sarkması nasıl önlenir ? 

Kol sarkamları için kremler ilaçlar bitkiler gibi ameliyat dışı yöntemler ile kol sarkmaları tedavi edilmeyebilir veya geçici çözümler olur. Kol sarkması var ise, bir hastada mutlaka o bölgede bir yağ birikmesi olmuş denektir. Ve bu yağlar da sporla diyetle kol çalıştırma hareketleri ile düzelmez. Kol sarkmasına çözüm ameliyattır. 

Kol sarkmaları için bant, sıkılaştırıcı korseler tamamen geçici çözümlerdir. kol sarkması olan bir hastanın bu sorundan kurtulması için tek ve kalıcı tek çözüm ameliyattır. Bu yüzden eğer kolda ki yağlanma sizi çok rahatsız ediyor ise, ameliyat olmanız şarttır. 

Kol germe ameliyatı uzmanı estetik ve plastik cerrahi doktorlarıdır. Bu ameliyatı başka bölüm doktorları tarafından yapılması uygun değildir. Ameliyat başarısı için mutlaka bu ameliyatı sıklıkla yapan doktorları tercih ediniz. 

Saygılarımla,

Op Dr Ali Mezdeği

Bu Sayfa 19.467 kez Ziyaret Edilmiştir.

Makaleyi Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın...

Anahtar Kelimeler: , , , , ,

8 comments:

yurdagul05 Eylül 2014 at 00:57Reply

benim koltuk altlarında hamileliğimde yağ bezesi oluştu yaşım kücük olduğundan dolayı ikinci hamileliğimden sonra intihaplaşmıştı kollarımı hareket edemez duruma gelince ameliyat olmak zorunda kaldım ama doktorum cuval diker gibi dikmişti şuan dikimlerim cok belli oluyo sarkma ve dikiş yerlerim dışardan belli oluyor buda beni cok rahatsız ediyor tekrar ağrı ve şişme var bunu sigorta karşılarmı fiyatı uygun olurmu cünkü durumu cok iyi olan biri değilim tşklr

sultan11 Aralık 2014 at 00:14Reply

kol germe

nursel23 Temmuz 2015 at 12:13Reply

kol germe ve karın germe aynı anda yapılablr mi

NESRİN CİVANDAN22 Eylül 2015 at 09:45Reply

Merhaba kol germe ameliyatı ne kadar birde iç bacak germe ameliyatının fiyatını öğrenmek istiyorum 85 kilodan 70 kiloya düşünce sarkmalar oldu spor yaptığım halde fiyat bilgisi alabilirmiyim. İyi Çalışmalar.

Esma uzsoy12 Ocak 2016 at 18:50Reply

Kol ameliyatlarında neden fiyat yazmıyor
Bende kol sarkması var ameliyat olmak istiyorum fiyat alamıyorum.
Lütfen kaç paraya yapılıyorsa bilgilendirirmisiniz.

Op Dr Ali Mezdeği22 Mayıs 2017 at 13:11Reply

Esma hanım merhaba ;
İnternet üzerinden fiyat paylaşmak maalesef devletin yasakladığı bir durum.
Ama WhatsApp üzerinden asistanlarıma yazarsanız size ücretsiz muayene randevu ve fiyat bilgisi vereceklerdir.
0543 241 3 241 sağlıklı günler dilerim

Damla13 Mayıs 2016 at 16:09Reply

Merhaba Ben alamyadan yaziyorum .
Ben kollarimin incelmesini istiyorum . Kolarim kalin ve sarkiyor
Bunun icin Tam bir Fiyat örene bilirmiyim?

Op Dr Ali Mezdeği22 Mayıs 2017 at 13:10Reply

Merhaba Damla hanım ;
İnternet üzerinden maalesef fiyat bilgisi veremiyoruz.
Ama WhatsApp hattımızdan ücretsiz muayene bilgi ve randevu alabilirsiniz.
0543 241 3 241 Whatsapp hattımızdır.