Kepçe Kulak Ameliyat Olmadan Nasıl Düzelir

[Kullanılan Oy Sayısı : 1 Ortalama: 4]

Bizi Tercih Eden Hastalarımız

Bu soru hem bana İnternet yolu ile hem kliniğe gelen telefonlarda hemde hasta yakınları ve çevremde ki insanların sıklıkla sorduğu bir soru.

Bu sorunun net cevabı “hayır” dır. Ameliyat olmadan kepçe kulak tedavisi olmaz. Mutlaka bir cerrah tarafından muayene edilip ameliyat olunması gerekir.Kesi atılmadan yapılan teknikle neşter izi kalmadan yapsak da, sizim kendi başınıza bu sorununuza çare üretebileceğiniz bir durum değildir. 

Hastalarımızdan bazılar ve aslında en korktuğum tedavi denemesi japon yapıştırıcılar dır. Ne yapıyorsanız yapın ama bunu yapmayın. Kimyasal maddeler ile kulağı yapıştırmak kulak arkasında ve kulaktaki deride, uzun vadede kanseröz lezyonlara neden olabiliyor. Ayrıca o bölgede ki yapıştırıcı kimyasalın bırakacağı tahriş ve bozukluk o bölgede ciddi enfeksiyonlara neden olabiliyor. Özellikle bu konuda ricam kesinlikle bu yöntemi denemeyin. Kulaklar kimyasal yapıştırıcılarla yapıştırılarak düzeltilmez geri alınmaz.

Bunun dışında küçük bebekleri olan ve kulakların de bir deformite olduğunu düşünene hastalarımızda saç bandı takarak daha bebeğin kulakları küçükken onu saç bandı ile düzeltmek isterler. Bu konuda da cevabım saç bandı takarak kulaklar o halde kalmaz. Ama cevaplarım da eklediğim bir söz de, içinizde kalacaksa keşke deneseydim dememek için saç bandı ile kulağı düzeltebilirsiniz. 

 

zaten o yaşta ki küçük bir bebeği ameliyat etmemiz söz konusu değildir. Kepçe kulak ameliyat yaşı ortalama 8- 9 gibidir. tabi ki anne ve babasının onayı iledir. Bu yüzden o yaşlara kadar içinde kalacak ise, anne veya babanın yapabilirler. Dediğim gibi şahsi fikrim bu bandın bu kepçe kulağı düzeltemeyeceği yönündedir.

Bir hastamdan duyduğum ameliyatsız bir yöntem ilgimi çekmişti. Ameliyatlar da kullandığımızı bu bantları çift taraflı yakışı hale getirip kulağının arkasından gerdirme yapıldığını görmüştüm. Bu yöntem çok pratik ve zararsızdır. Diğer kimyasallar veya japon yapıştırıcılarına göre daha az tahriş ve deforme edecektir kulağı. Tabi ki bu yöntemde birkaç saat geçerli olabilecek bir yöntemdir. 

Ameliyatsız çözüm arayan hastalarımız genelde adı ameliyat olduğu için bir korku ve çekingenlik söz konusu oluyor. Ama bilmenizi isterim ki, iple askı tekniği ile 15 dk klasik teknik ile de 45 dk süren küçük bir müdahaledir. Yani korkacak ve ürkecek bir durum yoktur. Genel anestezi verilmez sadece kulağı uyuşturacak kadar bir iğne ile o bölge uyuşur ve işlem yapılır. Yani korkacak bir durum yoktur. Maliyet olarak da çok düşüktür. Ve kalıcı başarısı vardır.

Kepçe kulak ameliyatı hakkında daha detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

http://www.kepcekulakestetigi.net/

Bu Sayfa 35.308 kez Ziyaret Edilmiştir.

Makaleyi Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın...

Anahtar Kelimeler: , , , ,