Kepçe Kulağın Estetik ile Tedavisi

[Kullanılan Oy Sayısı : 0 Ortalama: 0]

Bizi Tercih Eden Hastalarımız

Kepçe Kulak ameliyatları günümüzde çok pratik hale gelen estetik ameliyatlar haline gelmiştir.Cerrahlar bu ameliyat ile ilgili olarak çeşitli teknikler geliştirse de mantık olarak operasyonun şekli çok açıktır. 

Kepçe Kulak Ameliyatı Kimlere yapılır ;

Kepçe kulak ameliyatı kulaklarında kepçelik olan tüm hastalar için yapılabilir. Kepçe Kulaklı olmak genelde genetik bir durumdur. Kimse sonradan kepçe kulaklı olmaz. Olsa bile bu oran oldukça düşük ve hiç nedensiz olan bir şey değildir. Kepçe kulak ameliyatı herkese için rahatlıkla yapılabilen bir işlemdir. Yaş sınırlaması yoktur. Küçük yaşları da olmanında bir sakıncası yoktur. Hatta küçük yaşta olunan kepçe kulak ameliyatı gelişim ve psikolojijk gelişim açısından çocuk için daha faydalı olacaktır.

Kepçe Kulak ameliyatı nasıl yapılır ; 

Kepçe kulak ameliyatı genelde olarak 2 şekilde yapılır. Bunlardan birincisi ip ile kepçe kulak ameliyatı diğeri ise, klasik teknik ile kıkırdağın cerrahi olarak çekilmesidir. Bu 2 tekniğinde kullanıldığı hasta grupları vardır. Bu hasta grupları ön muayene sonrasında hastanın hangi teknik ile yapılacağı belirlenir. 

Kepçe Kulak Ameliyatı iz bırakır mı ; 

Kepe kulak estetiği olan bir hastada ameliyat izi kalmaz denecek kadar azdır. Birde kesi yeri kulak arkası olduğundan ilk bakışta görülmesi neredeyse imkansızdır. Çok detaylı inceleme sonrasında kesi yeri bazı hastalarda görülebilir. Genelde görünmez. Ayrıca teknik olarak iple kepçe kulak ameliyatı tekniği kullanılmış ise hiçbir kesi olmayacağı için, kesinlikle bir iz olmaz. Bu nedenle uygun hastalarda genelde ip ile kepçe kulak estetiği metodu tercih edilir. 

Ameliyat sonrası bakım ve süreç ; 

Kulak estetiği sonrasında hasta bir müddet bandaj takar bu süre hastadan hastaya değişir ama süre oldukça kısa ortalama 2 haftadır. Su travma darbe kulaklara gelmemeli, korunmalıdır. Ayrıca kulak estetiği sonrasında verilen hafif ilaçlar ve öneriler dinlenirse ameliyat çok hafif atlatılır. 

Kepçe kulak ameliyatı sonrasında açılma olur mu kulak eski haline geri döner mi ; 

Kepçe kulak ameliyatları sonrasında kulağın bozulması oldukça düşük bir ihtimaldir. Genelde açılma bozulma ve dengesizlik oluşmaz. Fakat durum riski az olmasına rağmen böyle bir durum olursa, işlem doktorun garantisi altında olur. 

Kepçe kulak ameliyatı Şartları ; 

Kulak estetiği ameliyatı lokal anestezi altında yapılır. Bazı durumlarda genel anestezi tercih edilir ki, bu durum ihtimali düşüktür. Ameliyat kısadır ortalama 1 saat sürer. Bu süre sonunda hasta bir gün hastanede kalabilir veya aynı gün evine dönen hastalarımızda vardır. Ameliyatın ölümcül bir riski olmayıp, vücudun herhangi bir yerine zarar veya aksaklık oluşturacak durumlar olmaz.

Kepçe kulak ameliyatı hakkında daha detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

http://www.kepcekulakestetigi.net/

Bu Sayfa 2.445 kez Ziyaret Edilmiştir.

Makaleyi Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın...

Anahtar Kelimeler: , , ,

6 comments:

Ergün Yıldız05 Mayıs 2014 at 22:51Reply

Hayırlı Akşamlar,

Ismim Ergün Yıldız,
47 yaşındayım ve Kulaklarım Kepçe.
Bilmek istediğim, KLASSIK ve IPLE Ameliyatın Hastanede kalma süresi ve tüm Fiyatı?
Ik tedaviden sonra Ameleliyat tarihi nezaman olabilir, kaç gün sonra?
Diyelim 6 ayın .1de Doktor tamam gördüm dedi, hangi tarih içinde Ameliyatı yapabilirsiniz?

Saygımla

Zeynep02 Temmuz 2014 at 17:09Reply

Selamlar.
Kepce kulak esteti ameliyatin fiyatini ogrenebilirmiyim lutfen tesekkurler.

Hasan Hüseyin16 Ağustos 2014 at 20:58Reply

Fiyatlar hakkında bugün alabilirmiyim lütfen.

Altuğ05 Ocak 2015 at 22:40Reply

3000 tl zeynep hanim

Altuğ05 Ocak 2015 at 22:43Reply

Geçenler araştırmiştim 3000 tl olup aynı gün yapabiliyorlar.iple gerdirme daha kolay iz bırakmadigini söylüyorlar

serkan25 Kasım 2016 at 23:47Reply

Ben de uzun araştırmalar sonucunda, Ali Bey’de 19 Kasım 2016 tarihinde kepçe kulak ameliyatı oldum. Kendisiyle ilk görüşmede güvenilirliği sağlıyor.Ameliyat, lokal anestesiyle oldu ve operasyon sırasında konuşa konuşa ,espirilerin havada uçuştuğu bir ortamdı. Bugün 6.günü ve sonucundan gayet memnunum. Şu anda iyileşme sürecinde ve daha da iyi olacak. Ali Bey, bu konuda gerçekten işinin ehli bir doktor ve bugüne kadar 4000 üzerinde kepçe kulak ameliyatı gerçekleştirmiş. Bir hekim, ne kadar çok pratik yaparsa o kadar başarılı olma oranı yüksektir bana göre. Düşünen arkadaşları Ali Bey’i tavsiye ederim.