Karın Germe Ameliyatı

[Kullanılan Oy Sayısı : 1 Ortalama: 5]

Görsel Anlatımlı Videolar


Liposuction Ameliyatı, genel olarak vücutta birikmiş ve diyet veya spor ile atılması mümkün olmayan inatçı yağ birikintilerini atma işlemidir. Liposuction ile karın germe veya popo incelme mümkün olabilir.

Karın germe ameliyatları Vücut Şekillendirme Ameliyat grubu içerisinde yer alır .Ameliyat sonrasında ortaya çıkan netice oldukça tatmin edicidir. Karın germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve ortalama cerrahi süresi 2,5 saatdir. Vücut şekillendirme işleminin daha da efektif olabilmesi için liposuction ile kombine etmek gerekebilir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

 

karin-germe-ameliyati-nasil-yapilir

Karın germe ameliyatı esnasında kabaca göbek deliği ile sezaryen kesisi arasındaki segment vücuttan uzaklaştırılır. Hamilelik veya sık kilo alıp verme sonrasında ortaya çıkan gevşeklik görüntüsünü ise karın ön duvarı kaslarını kruvaze tarzda katlayarak daha düz ve sıkı hale getiriyoruz. Ameliyat esnasında fazla-sarkmış deri kısmı vücuttan uzaklaştırıldıktan sonra üstteki deri segmenti germe işlemi uygulanarak aşağıya alınır, anatomik olarak olması gereken yere göbek deliği açılır. Karın germe ameliyatı esnasında sıklıkla liposuction da yapmak gerekiyor ve bu işlemin de eklenmesi ile daha rafine vücut şekillendirme yapılmış oluyor.Karın germe ve liposuction ameliyatı ile hedefimiz sporcu karın görünümü elde etmektir.

İzsiz Karın Germe Ameliyatı

İzsiz karın germe ameliyatı yüzde yüz olur dersek yalan söylemiş oluruz. Fakat ameliyatı yaptıktan sonra iz takibi ile birde ameliyattan sonra bir 6 ay sonra ize küçük bir ameliyat ile müdahale edilirse belli belirsiz hale getirmemiz mümkün olabilir. Fakat bu ameliyatı yüzde yüz izsiz yaparız diyemeyiz. Çünkü neşter ile kesi açılıyor. Bu yüzden aynı şekli alması mümkün olamamaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Bakım

Karın germe ameliyatında kendinden eriyen dikişler kullanılır. Yani bir süre sonra ameliyat dikişlerinin aldırmanız gerekmez. Ameliyat sonrasında tam dik durmak yerine hafif eğimli durmanız karnınızın aşırı gerilmesini engelleyecektir. Ortalama 2 hafta sonra ameliyat olmamış gibi normal hayata dönmek mümkün olabiliyor.

Karın germe ameliyatı sonrasında şişlikler ve morluklar olacaktır. Bu kaçınılmaz. Fakar bunlar geçicidir. Ve 1 ay sonra hiç ameliyat olmamış gibi normal hale dönülür. Ayrıca bir bakım gerektirmez. ameliyat sonrası bir kontrol genelde yeterli oluyor.karın germe ameliyatından sonra bu ameliyatı tekrar olmanız gerekmez.

Doğum Sonrası Karın Germe Ameliyatı

karin-germe-ameliyati-sonrasiDoğum sonrası karında olan fazla deri ve yağlar her kadını rahatsız eder. Bazı kadınlar bu yağları spor ve egzersiz ile atabilse de, çoğunluk aynı başarıyı gösteremez. Bu yüzden karın germe egzersizleri metotları incelenir ve araştırmalar sonucu bu işin kesin ve kalıcı yönteminin ameliyat olduğunu anlar. Doğum sonrasında karındaki sarkma basit bir ameliyatla düzelebilir. Fazla deri kesilerek alınır ve aşa gerdirilerek sağlam olan deri ile birleştirilir. bu noktada göbek değili hastanın istediği biçimde ayarlanır.

Doğum sonrası karın bölgesinde sorun yaşayan kadınlar için özel teknikler ve daha smart ameliyat çözümleri mevcut. Bu konu ile ilgili detaylı sorularınız için bana iletişim kısmından soru gönderebilir veya telefon numaramdan direk soru yöneltebilirsiniz.

Karın germe ameliyatından sonra hamilelik

Karın germe ameliyatı sonrası isterse bir ay sonra hamile kalınabilir. Karın germe yaptırmış olmanız hamile kalamayacağınız anlamına germez. Geri yeniden genleşebilir. Ameliyat olmak hamileliğe engel değildir.

Liposuction Karın Germe

Liposuction özellikle Türk hastalarım da çok sıklıkla uyguladığım bir iş. Çünkü genelde bizim insanımızın karın bölgesi oldukça yağlı oluyor. bu yüzden lipo yapmak şart. Karın gererken önceden yapılan bir liposuction karını oldukça incelteceği için bu yapıyoruz. bu ameliyatlar zaten kombine ameliyatlar olup vücut şekillendirme ameliyatları olarak da adlandırılmaktadır.

Karın Germe ve Yağ Aldırma

Karın gerdirme operasyonunu yaparken karında ki yağları da almamız gerekebilir. Bu işlem kombine yapılır. Yani bir yağ emme işlemi uygulanır. Genelde yukarı da da bahsettiğimiz üzere liposuction tekniği uygulanır. Kombine yapılan bu karın germe işleminde de fiyatlar genelde alınan yağ miktarına bağlı olarak değişiyor. Bu yüzden ameliyat ücreti genelde muayene esnasında netlik kazanıyor.

Kimlere Karın Germe Ameliyatı Yapılır ? 

Karın germe ameliyatı da bazı durumlarda hastalarımızda ilk anda yapılmaz. Bunun sınırını ben ortalama olarak 80 olarak belirledik. bu kilonun üstüne genelde karın germe yapmıyorum. bunun yerine ona diyet ve egzersiz ile o kiloya düşürerek karın bölgesinde ki derini iyice artmasını sağlıyorum. Böylece tamamen bir temizlik ile tek seferde bir sporcu karnına yakın bir karın elde edebiliyoruz. bu sınırın üstüne bu işlem yapılırsa performanslı olmayacaktır.

Karın germe ameliyatı riskleri

Karın germe ameliyatlarında riskler mevcut değildir. Genelde ameliyat başarılı geçer. Ölüm riski taşımaz. Ama Yinede ameliyatın tam donanımlı bir hastane de yani yoğun bakımı olan bir hastanede yapılması gerekiyor. Bende bu şekilde yapıyorum. Olmaz Ama Allah korusun bir olumsuz durumda ilk müdahalenin yapılacağı yer gene aynı hastane olmalıdır. Yoksa transfer v.s gerekir bu da pek uygun olmaz.

Karın Germe Ameliyatından Sonra Bir Daha Ameliyat Olmak Gerekir mi ?

karın germe ameliyatından sonra rutin olarak bu ameliyatı tekrar olmak gerekmez. Ameliyat bir kereliktir. Yalnız en çok merak edileni söylemek istiyorum, karın germe ameliyatı sonra tekrarlama olasılı nedir ? derseniz siz aşırı kilo alıp verirseniz veya bir doğum geçirirseniz, aldığınız hormonel ilaçlar yüzünde alınan kilo gibi etkiler sonucu karın tekrar gevşeyebilir. bu da aslında çok normaldir. Karın germe ameliyatı sonrasın da hata kendine dikkat etmesi gerekir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın gerdirme ameliyatında fiyatlandırma ameliyatın büyüklüğüne göre belirlenir. Mini karın germe veya total karın germe işlemleri ayrı tip ameliyat şekilleri olup teknikler farklıdır. Buna bağlı olarak da ameliyat süreleri ve işçilik de değişmeler olur. Ameliyat ücreti sadece karın germe mi yoksa lipo ile destekli bir gerdirme işlemim mi olacak bunun belirlenmesi gerekir. 

Ayrıca hangi hastane de bu ameliyatın olacağı da maliyeti değiştirir. Konfor isteği maliyeti arttırabilir. Ama fiyat konusunda en net bilgiye muayene esnasında veya telefon ile kişisel durumunuzu anlatarak ulaşabilirsiniz. 

Ancak bu şekilde size ortalama da olsa bir fiyat verilebilir.

İletişim kısmı için tıklayınız >>>

Sağlıklı ve mutlu Günler dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Bu Sayfa 43.583 kez Ziyaret Edilmiştir.

Makaleyi Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın...

Anahtar Kelimeler: , , , , , ,

21 comments:

bahruza03 Şubat 2014 at 10:26Reply

selam ben azerbaycanda yasiyorum 11 yil oluyor ki dogum yapdim dogumdan sonra deri catlaklari olusmus cok kotu bilmek istiyorum ki karin germe amiliyatiyla bu sorunu aradan kaldira bilimiyiz hem karin bolgemde yaglanma problemimde var munkunse fiyat hakindada bi kesin fiyat soyleyesiniz

Cigdem19 Ekim 2014 at 14:33Reply

Merhaba doktor bey sorum dogum sonrası karın gerdirme fiyatlarınız nedir?

bezgin27 Mayıs 2015 at 04:04Reply

İlk oldugumda bir yil harikaydim.daha sonra hizli yaslandirilmis gibi oldum.tekrar yaptirdim.o izleri kapatmak icin risklide olsa dovme yaptirdim.tek kelimeyle igwnc.simdiki aklim olsa yaptirmazdim.sevgilim donme oldugumu dusunuo.arti gobek deligi cok farkli.tekrardan daha fazla kilo aliniyor ve o dikis yerleri valiz feemuari gibi patlicak gibi yag dolu.kimseye anlatamiosun da amaliyat oldugunu kaza gibi yalana mecbur kaliosun.ama ilk bir yil harika.o catlaklarda aslinda cok pis duruodu ama ne bileyim iyi dusunun.bide ikinci amaliyattan sonra bel arka kismi tam karninizi ortalar gibi tipsiz gelisio.bide soyle dusunun etiniz kesilio geri birlesio.siz aldiriosunuz o bi sure sonra tekrar geri gelio.bel cok kalin oluo bi muddet sonra.govde kisa sisko duruo.popo durusu yuruyus tamamiyle bozuluo.o zamanda biri bana boyle tavsiye etseydi ya.bakalim diyetle sporla zayiflayabilcekmiyim.

özlem08 Aralık 2015 at 18:54Reply

merhaba ben 38 yasindayim 155 boyum ve 80 kiloyum 4 cocuk annesiyim ve göbegimi ve mememi gerdirmek kücültürmek istiyorum diklesdirmek meme büyüklüyü su anda 100 c göbegim baya yaglar var ve sarkma fiyat olarak bana belirlerseniz yaptirmayi düsünüyorum tskler mailinizi bekliyorum

mustafa31 Ocak 2016 at 12:24Reply

merhaba..benim biyum 180 kilom 147 idi mide kucultme ameliyati ile kisa surede kilo kaybi basladi ve 7 ayda karin fazlasi ile sarkik karin bilgesindeki deriden germe ameliile kurtulmak istiyorum…ogrenmek istedigim kac gun hastanenizde kalmam derekuyor ve ortalama vermem gereken ucret tesekkurederim

Tamercetindere28 Şubat 2016 at 22:25Reply

Niye kaç para olduğunu soylemiyorsunuz ben usa, da yaşıyorum ve bilgi almak istiyorum burada $3500 tr, ye deki fiyati bir türlü ogrenemedim sebebi nedir çok merak ediyorum.

zehra19 Mart 2016 at 02:27Reply

Kucuk karin germe fiyatlari ne civarinda

admin19 Mart 2016 at 13:44Reply

Sorularınızı için iletişim sayfasından form doldurabilir, veya kliniğimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

özllem31 Mayıs 2016 at 19:11Reply

karın gerdirme ameliyat fiyatı nekadar ve başka ücret ödeniyormu yattımız ameliat sonrası yatak ücretii

Bilge10 Haziran 2016 at 03:06Reply

Ben karin bolgemde sarkma var gomek delini ustunde hic bir sorun yok 45 kilo hamile kaldim 72kilo dogum yaptim bes sene oldu simdi 58 kiloyum ne kadar ucreti ogrene bilirmiyim

Seher ulger11 Ağustos 2016 at 02:40Reply

Selam ben seher hollanda yasiyorum. 1992 dogumluyum ve iki dogum yaptim, cok kilo alip verdim ve simdi biraz karin bolgemde sarkmalar oldu. Fiyat hakkinda biraz bilgi alabilirmiyim ve gormeden fiyat bicilemez ama en azindan kucuk bir bilgim olsun.

Tesekurler

Seher ulger

sevgili kalın11 Ağustos 2016 at 21:11Reply

mrb doktor bey bnm dogumdan sonra karnımda catlaklar olustu bu bnı asırı rahatsız etmeye basladı bu konuyla ılgılı operasyonla ılgılı detaylı bılgı almak ıstıyorum ve ayrıca fıyat almak ıstıyorum sımdıden tskler

Altun19 Ekim 2016 at 21:08Reply

Mrhb doktor bey bende Doğumdan sonra karın sarkmasından çok şikayetçiyim spor yapmama rağmen kaldı karın germe estedıgi istiyorum fiyatını nasıl Ören’e bilirim boyum 1.60 kilom 67 bana dönerseniz sevinirim şimdiden teşekkürler sevgiler

suada23 Aralık 2016 at 17:13Reply

Merhaba doktor bey sorum dogum sonrası karın gerdirme fiyatlarınız nedir?

Op Dr Ali Mezdeği22 Mayıs 2017 at 12:58Reply

Merhabalar

0543 241 3 241 nolu WhatsApp hattımızda asistanlarıma yazarak hemen fiyat bilgisi alabilirsiniz. İnternet üzerinden fiyat vermiyorum maalesef..

Sıdıka salkım18 Mart 2017 at 12:49Reply

Yaşım 25kilom 65karin gerdirme ile destekli lipocektion yaptırmak istiyorum fiyatı hakkında bilgi alabilirmiyim

Op Dr Ali Mezdeği22 Mayıs 2017 at 12:58Reply

Sıdıka hanım merhaba ;
İnternet üzerinden fiyat veremiyorum.
WhatsApp : 0543 241 3 241 hattımıza yazarsanız asistanlarım size yardımcı olacaktır.