Estetik Bacak Germe İnceltme Ameliyatları

[Kullanılan Oy Sayısı : 1 Ortalama: 2]

Görsel Anlatımlı Videolar

Bacak Bölgesinde Problemler;

Bacak bölgesinde esas olarak sorunlar 

  • Diz Altında ki baldır bölgesinin kalın olması
  • diz altı bacak bölgesinin ince olması
  • Parantez bacak sorunlarıDiz Altında ki baldır bölgesinin kalın olması

Kalın bacakları inceltmek için liposuction yöntemi kullanılır. fakat bu bildiğimiz genel liposuction olmayacak daha ince ve hassas uçlarla bacaklara şekil verebilmemiz için hassas bir çalışma yapılarak bacak inceltme uygulanır.

Yağ dokusu çok fazla olan bu hastalar için bu yöntem geçerlidir. Fazla yağlar şekil vererek alındığından bacaklarda incelme olacaktır. Bazı durumlarda yağ dokusunun fazla olmadığı durumlarda uygulanmaz. Bu tamamen muayene sonrasında kararlaştırılır. Kalın olan bacaklar her durumda inceltilebilir. Sadece uygulanan yöntem değişecektir.

Diz altı bacak bölgesinin ince olması 

İnce olan baldır ve bacaklarda dolgunluk vermek için silikon protezler kullanıyoruz. Bu protezler ömürlük kullanım içindir. Bakım veya bir daha kontrol gerektirmez. Ameliyatı diz arkasından girilerek yapıyoruz. Ameliyat sonrası kendinden eriyen estetik dikişler kullanılır.Bu yüzden ameliyat sonrasında dikiş alınması gerekmez. Ayrıca bir süre sonra dikişler tamamına yakını kaybolarak ameliyat izi kalmayacaktır.

Parantez (Çarpık) Bacak sorunları

 

Parantez bacak yani çarpık bacaklar için yapılan tedavi iki çeşittir. Bunlardan biri silikon protez ile çarpık bacağın düzeltilmesi bir diğer ise, yağ enjeklsiyonudur. Her iki yönteminde aynı anda kullanıldığı durumlar olabilir. Aynı zamanda sadece yağ enjeksiyonu yaparak da parantez bacakları düzeltebiliriz.

bacak-estetigi-protez

Silikon protez genelde yaptığımızı ve hastaların büyük bir çoğu için yaptığımız işlemdir. Ama hem protez koyup hemde yağ enjeksiyonu da yapabiliriz. Çünkü bazı bacaklar protez ile tam düzelme sağlamıyor. Bu yüzden yağ enjeksiyonu bu durumu tetikleyerek estetik bir bacak çıkartmaya sağlıyoruz.

Çarpık bacak sorunu için genel yada bel altı için lokal anestezi kullanabiliyoruz. Ameliyat oldukça basit ve zahmetsizdir. Ortalama 45 dk süren bu ameliyat tam donanımlı bir hastanede yapılması gerekir.

2 hafta sonra spor egzersiz ne istiyorsanız onu yapabilirsiniz. Aynı gün veya en geç ertesi gün taburcu olursunuz. Ameliyat sonrasında herhangi bir bakım yapmanız gerekmez. Bir defa kontrole gelmeniz ile de bacak estetiği ameliyatı için yapmanız gerekeni yapmış olursunuz.

Ameliyat sıklıkla yapılan bir ameliyat olmadığı için hastalarım da korkular gözlemlemişizdir. Fakat korkmanıza hiç gerek yok. Çünkü bu ameliyatı sıklıkla yapan bir doktor olarak ameliyat kısa ve sonrasını da konforlu geçireceğinizi garanti ederim.

Bu ameliyat sonrasında en belirgin fayda kişinin kendine olan özgüveninin artmış olmasıdır.

Bacak Estetiği Kimlere yapılabilir ? 

bacak-estetigiBacak estetiği ameliyatı 15 yaşından itibaren anne baba onayı ile ameliyat yapılabilir. Bazı bacaklar gerçekten çok kalın olabiliyor. Bu da yürüme bozukluklarına neden olabiliyor. Yani ihtiyaç olarak da bu ameliyat yapılabilir. Ameliyat yaşa göre kısıtlanmaz. İleri yaşlarda hastalarımız için de bu ameliyat uygulanabilir.

Bacak Estetiği Fiyatları 

Bacak estetiğinde fiyat belirlenmesi ameliyat hangi teknikle yapıldığına bağlıdır. Ameliyat sadece yağ enjeksiyonu ise ayı, bacak protezi uygulanıyorsa ayrı veya liposuction yapılmış ise  ayrı olacaktır. Bunların dışından bu saydıklarımızın hepsinin de aynı anda uygulanması gereken durumlar olacağından net fiyat vermek mümkün değildir.

Bacak estetiğini hangi hastanede olacağı da fiyatı etkileyen unsurlar arasındadır. Bunu öğrenmenin en kısa yolu nişantaşı kliniğimize gelerek ücretsiz muayene olamak veya İnternet üzerinden bacak bölgesinin net belirgin olduğu fotoğrafınızı bize göndermeniz olacaktır. Bacağı gördüğümüz de teknikte de karar kılacağımızdan net fiyat vermek mümkün olacaktır.

Bacak Estetiği Videoları

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Bacak Estetiği hakkında Tüm Sorularınız için iletişim kısmından bana soru gönderebilirsiniz.

Bu Sayfa 4.685 kez Ziyaret Edilmiştir.

Makaleyi Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın...

Anahtar Kelimeler: , , , , ,

7 comments:

aybüke23 Ocak 2014 at 15:59Reply

25 yaşındayım parantez bacaklarım bana ne önere bilirsiniz bide baldırlarım çok kalın

Esma Kosovali Tugrul21 Mart 2014 at 11:22Reply

Selam ben bacaklarimin ic kismini gerdirmek
Istiyordum ve fiyati merak ediyorum,
Beni bilgilendirirseniz cok sevinirim.
Iyi günler Esma Kosovali Tugrul

ygmr19 Kasım 2014 at 11:16Reply

Merhabalar benim baldirlarim cok fazla kalin bu durum beni fazlasiyla rahatsız ediyor tek sorunum baldirlarimla alakali oradaki yag yada ne diye atlandiriliyorsa aldirmak istiyorum fiyat hakkinda bilgi rica ediyorum iyi günler

hilal23 Kasım 2014 at 11:21Reply

Benmde bacagmdan.sorunlarme war aslnda toplu gtsek.fiyat indirimi olr mu acava

merve07 Mart 2015 at 01:41Reply

✋✋Merba..alt bacagimda üst bacagimda kalin..ne etek giyebiliyorum ne çizmeler oluyor.denedigim onlarca modelden bikacini alabiliyrm cizmede..160 boyunda 64 kiloyum.55 kiloykende bacaklarim ustden 2 beden fazlaydi yani hep vucuduma gore kalindi..ne oneriyorsunuz ? Operasyon kalicimi..bekarim.ama ilerde hamile kaldigimda tekrar eski haline mi doner..yada hamilelikten, kilo almaktan ne kadar etkilenir..kisacasi ne şartlarda ne kadar kalıcı..ayrıca hemşireyim..sağlıkçı indiriminiz var mi ??

Bruna10 Nisan 2015 at 10:51Reply

merhaba ben bacak germe fiyatlir bilmek istiyorum, ben 1,58 boyunda 50 kg ama bacak cok yag var, 3 hamile sonra bacak güzel degil. Tessekür ederim.

kubra03 Nisan 2016 at 19:25Reply

Mrblar benim alt bacagimin biri daha kalin digeriyle ayni olmasini istiyorum fiyat ne olabilir