Erkeklerde Meme Küçültme Ameliyatı

[Kullanılan Oy Sayısı : 0 Ortalama: 0]

Görsel Anlatımlı Videolar

Erkek memesinin sonradan veya önceden beri büyük olması 

Erkek memesi kadında olduğu gibi normal de büyük olmaması gerekir. Erkeklerde ki testesteron yoğunluğu kadınlarda ise östörojen hormonu vardır. Bunlar da bir dengesizlik erkek memesinde büyümeye neden olabilir.

Erkek memesi genetik olarak küçük yaşlardan beri büyük olabilir. Bu genetik yani aileden gelen nedenlerden kaynaklanan bir nedendir. Sonradan meme büyümeleri ise, genelde aşırı kilo alıp vermekten kaynaklanıyor. Bazı hastalar birden çok kilo alıyor diyetle liposuction ile aldığı kiloları aniden geri veriyor. Bu durumda inatçı yağlar vücuttan hemen çıkmaz. Memedeki yağ birikmesi spor ile veya diyetle gitmez ameliyat gerektirir.

Erkeklerde meme küçültme ameliyatının riskleri

Erkek memesi küçültme ameliyatı genel anestezi ile yapılır. ölüm riski yoktur. Genel anestezi ile yapılır ve hasta hiçbir şey hissetmez. En çok sorulan soru ise, tekrarlama oranı. Bu da tamamen hastaya bağlıdır. Hasta yine aşırı kilo alıp vererek vücudu yorarsa, veya kullandığı hormonel ilaçlar varsa, kişiye yapacak pek bir şey yoktur. Ameliyat sonrasında hasta artık kilolarına dikkat etmesi gerekir. Hiçbir ölüm riski taşımayan bir ameliyattır.

Erkeklerde Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır

jinekomasti-ameliyati

Erkek memesi küçültme yani “jinekomasti” adı verilen bu ameliyat genel anestezi altında tam donanımlı hastanelerde yapılabilir. Ortalama ameliyat süresi 1,5 saat olup hasta uyutularak ameliyat yapılır. Ameliyatı estetik doktorları yapar ve başka bir doktorun yapması uygun değildir. Zaten yapma ihtimalleri de küçüktür.

Jinekomasti ameliyatı öncesinde hasta ile geniş bir muayene yapılır. Hastanın meme dokusu incelenir ve uygun ameliyat tekniği seçilir. Meme dokusundan ne kadar yağ alınacağı hesaplanır. Yağ alma liposuction yöntemi ile olur. Deride gerilme ihtiyacı var ise, bu sağlanır.

Ameliyat sonrasında da hasta bir gün süre ile hastanede kalır. Bu süreyi zorunlu tutuyorum. Çünkü olmaz olmaz bir sıkıntı olursa hastane ortamında olmak daha güvenli olacaktır. Ameliyat sonrasında verilen bazı ilaçlar vardır. Bu ilaçlar geneli ağrı geçici olup, hastanın konforu için yapılır. Ne kadar az ağrı çekerse hasta o kadar iyidir. Ama kullanılan ilaçlarında bir dozu ve çeşidi olacaktır. Hastanın durumuna göre bu ilaçlar belirlenir.

Erkeklerde Göğüs Küçültmek

Erkeklerde göğüs küçültme için egzersiz veya ameliyatsız bir yöntem ile küçültme sağlanması mümkün değildir. İnternet üzerinde ki bazı kaynaklarda erkeklerde goğüs küçültme ameliyatsız yazınca birçok sonuç çıksa da, eğer meme bölgesinde bir yağlanma var ve kilo vermene rağmen inmiyorsa, bu şekilde olan durumlarda, ameliyat gerekir spor ve egzersiz bir işe yaramaz.

Erkeklerde göğüs küçültmenin tek yolu ameliyat olmaktır. Bu da işinin ehli işinde başarılı plastik cerrahlara başvurmadan geçer. Jinekomasti Doktoru seçimi ameliyat sonrası izler için de önemlidir. İz bırakmayı sevmeyen doktorlar tercih edilmelidir.

İz bırakmadan göğüs küçültme

Aşırı sorulan sorulardan biride izsiz göğüs küçültmektir. Jinekomasti ameliyatları izsiz gerçekleşmesi pek mümkün değildir. Genelde ameliyat kesi ile yapıldığı için az da olsa iz kalacaktır. Hiç iz bırakmadan yaparım diyen pek doğru söylemiş olmaz. Ameliyat beyaz tenli erkekler de daha fazla iz kalacak esmer tenli erkeklerde ise, iz belli belirsiz olacaktır. Yalnız iz görünmeyen yerde kalacak ve dikkatli bakılmadığuı sürece görülmesi çok zor olacak.

Ayrıca izler de yaralar gibi kapanıyor. Belirli bir süre sonra ne izinizi hatırlayacaksınız nede ameliyatınızı. Çünkü bir süre sonra iz tamamen yok olup gidecektir. Bu yüzden ameliyat sonrası iz kalır mı diye kafanıza dert etmenize gerek yok. Gönül rahatlığı ile bu ameliyatı olabilirsiniz.

Erkek Memesi Eritme

Erkek memesinde ki büyümeyi düzenlemek amacı ile yapılan spor hareketleri ile memede küçülme az da olsa sağlanacaktır. Bu yüzden spor yapmayı ve vücudun yağlarını eriten spor hareketlerini tavsiye ediyoruz. Yalnız şu unutulmamalıdır ki, erkek memesinde ki büyüme spor ile durdurulamaz. Erkek memesinde ki bu meme büyüklüğü ancak ameliyat mümkün olacaktır.

Erkek Memesinde yağlanma

Erkek memesinde yağlanma yine bir jinekomasti türü olup ameliyat ile tedavi ediliyor. Bölgede oluşan yağlanma liposuction denilen yöntem ile emilir. Bu emme işlemi yine vücut yapısına göre belirlenir. Ne çok ne de az yağ emme söz konusu olmalıdır. Ayrıca meme için de fazla meme dokusu var ise, bunlar da cerrahi olarak alınarak ameliyat tamamlanır. Meme derisinde de kesilme olan durumlar olsa da azdır. Ama gerekirse deriyi gerginleştirmek için o kısma da bir cerrahi müdahale yapılabilir.

Erkeklerde Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatı Nasıl belirlenir ?

Jinekomasti dediğimiz ameliyatın fiyatları hastane seçimi ve meme deki büyümeye göre seçilen tekniğe göre belirlenir. Hastane seçiminde hastalarımızı özgür bırakıyoruz. Bu yüzden ameliyat  hastanın istediği şartlar ve konforda olabiliyor. Hastane seçimine göre hastane masrafları da artış göstermektedir. Ayrıca meme ye sadece yağ fazlalığı var ise, sadece liposuction yapılarak işlem bitiriliyor. Bu işlem daha kısa basittir. Bazı durumlarda ise, yağ almak yetmeyebiliyor. Böyle bir durumda meme dokusu çıkartma ve deri germe gibi işlemler de yapıldığını düşünürsek fiyatı oldukça etkileyecektir.

Kısace söylemek zor olsa da ortalama olarak fiyat 3,000 tl ile 8,000 tl arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyatı netleşmesi için İnternet üzerinden bir fotoğraf ile beraber bir bir mail atmanız veya kliniğimizde misafir olmanız yetecektir. Muayene sonrasında net fiyat belirlenir. Ayrıca meme muayene olacağından teknik seçilir ve memeye ne kadar bir müdahale olacağı da hesaplanır.

Erkeklerde meme küçültme ameliyatı yaş sınırı

Erkeklerde jinekomasti ameliyatını herkes olabilir. Bunun altı sınırı ergenliğe girme ile başlar. Onun dışında bir sağlık sorunu yok ise, başka bir tedavi görmüyorsa, bu ameliyat rahatlıkla yapılabilir. Ameliyat kısa ve genelde başarılı geçer. Ölüm riski taşımaz. Her isteyen erkek meme küçültme ameliyatı olabilir.

Jinekomasti tedavisi hakkında daha detaylı bilgi için http://jinekomastiameliyati.net/ sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Sağlıklı ve Mutlu Günler Dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Bu Sayfa 11.243 kez Ziyaret Edilmiştir.

Makaleyi Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın...

10 comments:

yasin11 Ocak 2014 at 17:51Reply

Merhaba,
meme küçültme ameliyatı olmayı düşünüyorum fakat bu operasyon sonucu ne kadar bir masraf çıkar. Konu ile ilgili bilgi verir iseniz çok memnun olurum.

Murat05 Nisan 2014 at 22:25Reply

Iyi aksamlar dr bey benim sorunum glüslerim
Göüslerim kadin göüslü gibi büyük sicri
Bu amaliyati olmak istersen
Ücrwtiniz nekadar ve nasil olur
Tsk ederim evabibiz icin

servet teksen20 Haziran 2014 at 14:40Reply

merhaba; jinekomasti ameliyatı ile ilgili fiyat alabilirmiyim

faik15 Mayıs 2016 at 08:36Reply

Jinekomasti ameliyat icin fiyat alabilirmiyim

erdal12 Ağustos 2014 at 18:18Reply

Jinekomasti amelyaty ne kadara olur benim gous buyumus kestirmek istiyorm fiyat ne dir

ahmet sonmez13 Kasım 2014 at 16:37Reply

Meme küçültme operasyon u olayı düşünüyorum taksit imkani nasıl acaba

süleyman gürel20 Ocak 2015 at 23:34Reply

18 yasındayım gogus cevrem ucu cevrem büyük küçükken gayet fit duruyorum esnetik cerraha gittim tavuk yiyormusun dedi cok dedim bırak dedi gögüs kafesin önde dedi yolladı sizce 20 yaşına kadar beklemeli miyim yoksa ameliyat şartmı gögüs kaslarımda bayağa var fakat uc kısmındaki yağdan şekilsiz duruyor .

Abdullah31 Mayıs 2016 at 14:53Reply

meme küçültme ameliyatı olmayı düşünüyorum fakat bu operasyon sonucu ne kadar bir masraf çıkar. Konu ile ilgili bilgi verir iseniz çok memnun olurum.

murat ali usta04 Haziran 2016 at 23:22Reply

meme küçültme ameliyatı olmayı düşünüyorum fakat bu operasyon sonucu ne kadar bir masraf çıkar.ameliyatlı ve ameliyatsız fiyatlarını ayrı belirtirseniz sevinirim ameliyat için ayrıca muayene ücreti alıyormusunuz. Konu ile ilgili bilgi verir iseniz çok memnun olurum.

cihan14 Haziran 2016 at 13:40Reply

merhaba 1 yaşındayım ve göğüsümde sanırsam beze var her ikisindede amiliyat olamka istiyorum nerde ve ücreti ne kadar tutar öğrenmek istiyorum