Erkeklerde Meme Büyümesi

[Kullanılan Oy Sayısı : 0 Ortalama: 0]

Görsel Anlatımlı Videolar

Erkeklerde göğüs büyümesi

Erkeklerde meme büyümesi gerçekten ciddi bir sorun olup erkekleri çok rahatsız eder. Az da olsa bende de olan bu rahatsızlık gerçekten insanın moralini oldukça bozmakta. 

Erkek memesinde ki bu büyümenin tabii ki birden çok nedeni var. Bunların en başında ise, aşırı kilo alıp verme geliyor. Diyebilirsiniz ki aşırı kilo alıp verme ile ne alakası var. Aslında çok alakası var. Kilolu iken birden kilo verdiğiniz de vücudunuzda ki tüm yağlar dışarı atılmayacaktır. Bel ve göğüs bölgesinde yağlanmalar inatçı yağlar kalması muhtemel. 

Eğer sorun bu ise, ameliyat olarak liposuction uygulanarak bu iş rahatlıkla çözülecektir. Yani kesi yapılmadan sadece yağları eriterek meme kısmında ki yağları almak kolay olacaktır. Böylece meme bölgesinde de bir ameliyat izi kalmaz. 

erkeklerde-meme-buyumesiErkeklerde meme büyümesi genetik nedenlerden dolayı da olabilir. Yani aileden gelen bir öznitelik varsa, bu da memede anlamsız büyümelere neden olabilir. Böyle durumlarda genelde sadece yağlanma değil, aynı zamanda meme dokusu da fazla oluyor. Bu durumda hem cerrahi olarak yağ dokusunu dışarıya almak gerekir, hemde normal yağlanmayı azaltmak için vakum uygulamak gerekir. 

Büyük göğüslerin sosyal hayata etkisi

Bu tamamen hastamızı gördüğümüzde ve muayene ettiğimizde verilecek bir karardır. hasta muayene esnasında memede ki fazlalığın dokudan mı yoksa sadece yağdan mı kaynaklandığı açıkça belli olacaktır. Böylece bizde uygulayacağımızı tekniği rahatlıkla belirleriz. 

Her iki tekniğin uygulanmasında da başarı oranı çok yüksektir. Yani yüzde 90 ameliyat başarılı geçer, artık o şişkin meme yapısından kurtulmuş olarak ameliyattan çıkarsınız. Ameliyat da korkulacak bir durum yoktur. Hastane ortamında lokal anestezi ile yapılabilir. Fiyatları da düşünüldüğü kadar yüksek değil aksine diğer estetik ameliyatlara göre daha uygundur. Aslında bir anlamda tedavi niteliği taşıdığı için fiyatları bu şekilde olmasına karar verdim. 

Erkek göğsü büyük olmasında kadınlık hormonunun da etkisi vardır. Bir erkekte eğer öztorojen hormonu yüksek ise, de bu göğüs büyümesi gerçekleşebilir. Aslında neden ne olursa olsun fark etmez. Tedavi belli ve yıllardır uygulanan güvenli ameliyattır. 

Erkeklerde göğüs büyümesi aynı zamanda insanın kendine özgüvenini düşüreceği gibi psikolojik olarak da yıpratır. Giydiğiniz gömlekten tsörte kadar büyük göğüslerinize göre giyinmen zorunda kalabilirsiniz. Bu da sosyal hayatta zorluklar çıkartabiliyor. Bir estetik ameliyattan ziyade bir tedavi olarak bu ameliyatı görebilir ve en kısa sürede bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Peki Ya Tedavi ? (Erkeklerde Memede Yağlanma Nasıl Giderilir)

Erkek memesinde ki yağlanma sadece ameliyat ile düzelir. Bu yüzden kullanılan hormon ilaçları ve sürlen kremler beyhudedir. Bu yüzden ben şimdi bu ameliyatın nasıl yapılacağı hakkında bilgi vermeye çalışacağım. 

3d Jinekomasti Ameliyatları 

erkek-memesi-neden-buyurMeme dokusu içerisine cerrahi olarak girilerek yapılır. İşlem esnasında klasik teknik meme başında bir kesi atılarak, fazla yağ ve yağ dokusunun alınması şeklinde olur. Ama 3d jinekomasti yöntemi ile meme başında değilde, memenin aşağısından minik bir kesi ile meme bölgesine girilerek bu işlem yapılır.

Çok az bir iz ameliyattan sonra gözlemlenir. Bir süre sonrada ise, bu iz belli belirsiz bir durum alarak görünmeyecek kadar azalır.

3d jinekomasti tekniğinin espirisi nedir ? 

3d denilen teknik ile biz sadece memeye müdahale etmiyoruz. Meme etrafından göğüs kısmına da bir miktar yağ alma işlemi uyguluyoruz. Bu yüzden göğüs bölgesinde ki yağlanmayı tamamen bertaraf ediyoruz. Bu yüzden ki, dışarıdan bakıldığında daha dinamik bir göğüs elde ediyoruz.

Her hasta için gerek olmayabiliyor. Ama ihtiyaç olan durumlarda göğüs bölgesinde ki fazla yağları eriterek alınca, aslında erkeklerde göğüs estetiği dediğimiz işlemi yapmış oluyoruz.

Klasik İle Arasında Ne Gibi Fark Var 

Aslında fark açıktır. Memeden sadece yağ alınca evet memede küçülme elde ediyoruz. Ama biraz kilolu olan bir hasta için bu işlemi yapınca, meme evet küçülüyor. Ama göğüs kısmı yağlanma olan hastalarda bu sefer sırıtmaya başlıyor. Burada biraz dengesizlik oluyor.

Eskiden spor yağ kilo ver gibi çözümler mecburiyetten uygulanırdı. Ama şimdi bu yöntem ile tamamen göğüs temizlendiği için ameliyat olup olmadığın bile belli olmuyor. Bu da iyi sonuçlar doğuruyor.

Jinekomasti ilaçla tedavi edilir mi ? 

Üzülerek söylemek istiyorum ki, böyle bir ilaç yok. Eğer böyle bir ilaç olsa idi, estetik cerrahi ameliyatları arasında jinekomasti kalkardı. Çünkü ilaç ile tedavisi olmadığı için jinekomasti ameliyatları geliştirilmiştir. Bu yüzden de ilaç ile jinekomasti tedavisi maalesef olmadığını bilmenizi isteriz.

Jinekomasti sporla düzelir mi ? 

Bu soru bize ameliyat olmak isteyen hastaların sorduğu sorular arasında fenomen…:) Çünkü ameliyattan kaçan tüm hastalar ilk önce bir spor deniyor. Aslında denemelerinde bizim için büyük fayda var ama spor tedavi olmuyor. Çünkü ne kadar da zayıflasan ve vücudunu ne kadar da gersen memedeki o fazla yağları eritmek mümkün olmuyor.

Bu yüzden hastaların spor yapmasına varız. Ama bunu tedavi olarak görmekten kaçınmaları lazım. Biz bu ameliyatın çok büyük ve riski ameliyat olmadığını biliyoruz. Bu yüzden ki bu kadar uzun uzağa uğraşmanızı istemiyoruz. Kısa bir ameliyat ile meme büyümesi sorunundan kurtulabilirsiniz.

Bu Sayfa 846 kez Ziyaret Edilmiştir.

Makaleyi Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın...

Anahtar Kelimeler: , , , , , , , , , ,

3 comments:

zeki gumusoglu13 Ağustos 2014 at 10:39Reply

Gunaydin ben 38 yasindayim jinekomasti sorunumvar devlet hastanesine gittim liposaksin olmami tavsiye eetti yanliz devlet hastanesinde yokmus sizlere gelsem acaba ne kadara mol olur rica etsem bilgi verebilirmisiniz iyi calismalar.
05392852928 numaradan da ulasa bilirsiniz

admin13 Ağustos 2014 at 11:08Reply

sitemizin iletişim kısmında doktorumuzun telefonuna ulaşıp, sorularınız iletebilrisiniz.

http://esteport.com/iletisim-ulasim-bilgilerimiz
iyi günler dilerim
site yönetimi.

Vüsal01 Ağustos 2015 at 23:30Reply

ben vusal 13 yas bende meme yeke ben ameliyat etmeden yeniki hansisa bir ilac kullanarak bu nu aradan kaldira bilirimmi