Erkeklerde Meme Büyümesi

Home » Jinekomasti Ameliyatı » Erkeklerde Meme Büyümesi

Erkeklerde meme büyümesi gerçekten ciddi bir sorun olup erkekleri çok rahatsız eder. Az da olsa bende de olan bu rahatsızlık gerçekten insanın moralini oldukça bozmakta. 

Eğer 3d jinekomasti ameliyatı ise aradığınız, lütfen linke tıklayınız.

Erkek memesinde ki bu büyümenin tabii ki birden çok nedeni var. Bunların en başında ise, aşırı kilo alıp verme geliyor. Diyebilirsiniz ki aşırı kilo alıp verme ile ne alakası var. Aslında çok alakası var. Kilolu iken birden kilo verdiğiniz de vücudunuzda ki tüm yağlar dışarı atılmayacaktır. Bel ve göğüs bölgesinde yağlanmalar inatçı yağlar kalması muhtemel. 

Eğer sorun bu ise, ameliyat olarak liposuction uygulanarak bu iş rahatlıkla çözülecektir. Yani kesi yapılmadan sadece yağları eriterek meme kısmında ki yağları almak kolay olacaktır. Böylece meme bölgesinde de bir ameliyat izi kalmaz. Erkeklerde Meme Büyümesi

Erkeklerde Meme Büyümesi Nedir

Erkeklerde meme büyümesi genetik nedenlerden dolayı da olabilir. Yani aileden gelen bir öznitelik varsa, bu da memede anlamsız büyümelere neden olabilir. Böyle durumlarda genelde sadece yağlanma değil, aynı zamanda meme dokusu da fazla oluyor. Bu durumda hem cerrahi olarak yağ dokusunu dışarıya almak gerekir, hemde normal yağlanmayı azaltmak için vakum uygulamak gerekir. Erkeklerde Meme Büyümesi

Büyük göğüslerin sosyal hayata etkisi

Bu tamamen hastamızı gördüğümüzde ve muayene ettiğimizde verilecek bir karardır. hasta muayene esnasında memede ki fazlalığın dokudan mı yoksa sadece yağdan mı kaynaklandığı açıkça belli olacaktır. Böylece bizde uygulayacağımızı tekniği rahatlıkla belirleriz. 

Erkeklerde Meme Büyümesi

Her iki tekniğin uygulanmasında da başarı oranı çok yüksektir. Yani yüzde 90 ameliyat başarılı geçer, artık o şişkin meme yapısından kurtulmuş olarak ameliyattan çıkarsınız. Ameliyat da korkulacak bir durum yoktur. Hastane ortamında lokal anestezi ile yapılabilir. Fiyatları da düşünüldüğü kadar yüksek değil aksine diğer estetik ameliyatlara göre daha uygundur. Aslında bir anlamda tedavi niteliği taşıdığı için fiyatları bu şekilde olmasına karar verdim. 

Erkeklerde Meme Büyümesi Ameliyatı

Erkek göğsü büyük olmasında kadınlık hormonunun da etkisi vardır. Bir erkekte eğer öztorojen hormonu yüksek ise, de bu göğüs büyümesi gerçekleşebilir. Aslında neden ne olursa olsun fark etmez. Tedavi belli ve yıllardır uygulanan güvenli ameliyattır. 

Erkeklerde göğüs büyümesi aynı zamanda insanın kendine özgüvenini düşüreceği gibi psikolojik olarak da yıpratır. Giydiğiniz gömlekten tsörte kadar büyük göğüslerinize göre giyinmen zorunda kalabilirsiniz. Bu da sosyal hayatta zorluklar çıkartabiliyor. Bir estetik ameliyattan ziyade bir tedavi olarak bu ameliyatı görebilir ve en kısa sürede bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Peki Ya Tedavi ? (Erkeklerde Memede Yağlanma Nasıl Giderilir)

Erkek memesinde ki yağlanma sadece ameliyat ile düzelir. Bu yüzden kullanılan hormon ilaçları ve sürülen kremler beyhudedir. Bu yüzden ben şimdi bu ameliyatın nasıl yapılacağı hakkında bilgi vermeye çalışacağım. 

Erkeklerde meme büyümesi neyin belirtisi?

Erkeklerde meme büyümesi, tıbbi olarak jinekomasti olarak bilinir ve birkaç farklı nedene bağlı olabilir. Jinekomastinin olası nedenleri şunları içerebilir:

  1. Hormonal Denge Değişiklikleri: Erkeklerde meme büyümesinin en yaygın nedenlerinden biri hormon seviyelerindeki değişikliklerdir. Özellikle, östrojen (kadınlık hormonu) ve testosteron (erkeklik hormonu) arasındaki dengesizlik, meme dokusunun büyümesine yol açabilir.
  2. Yaş: Ergenlik dönemi ve yaşlılık gibi yaşamın bazı evrelerinde hormonal değişiklikler jinekomastiye neden olabilir.
  3. Kilo Alımı ve Obezite: Aşırı kilo alımı ve obezite, vücutta daha fazla yağ dokusunun oluşmasına ve dolayısıyla meme büyümesine neden olabilir.
  4. Bazı İlaçların Kullanımı: Anti-androjenler, anksiyete ilaçları, antidepresanlar, antibiyotikler, kemoterapi ilaçları ve bazı kalp ilaçları gibi bazı ilaçlar jinekomastiye neden olabilir.
  5. Sağlık Sorunları: Karaciğer hastalıkları, böbrek yetmezliği, hipogonadizm gibi bazı sağlık durumları veya hormon üreten tümörler meme büyümesine yol açabilir.
  6. Alkol ve Uyuşturucu Kullanımı: Alkol, marihuana, amfetaminler, heroin ve metadon gibi bazı maddeler de jinekomastiye neden olabilir.
  7. Bazı Sağlık Ürünleri ve Bitkisel Takviyeler: Lavanta yağı ve çay ağacı yağı gibi bazı ürünler veya soya ürünleri gibi fitoöstrojen içeren bitkisel takviyeler hormon dengesini etkileyerek meme büyümesine yol açabilir.

Erkeklerde meme büyümesi, genellikle zararsızdır ve tıbbi bir aciliyet taşımaz; ancak, altta yatan bir sağlık sorununun belirtisi olabilir. Bu nedenle, jinekomasti belirtileri fark edildiğinde bir doktora başvurmak önemlidir. Doktor, durumun nedenini belirlemek ve uygun tedaviyi önermek için gerekli tıbbi değerlendirmeleri yapacaktır.

Erkeklerde Meme Büyümesi

3d Jinekomasti Ameliyatları 

Meme dokusu içerisine cerrahi olarak girilerek yapılır. İşlem esnasında klasik teknik meme başında bir kesi atılarak, fazla yağ ve yağ dokusunun alınması şeklinde olur. Ama 3d jinekomasti yöntemi ile meme başında değil de, memenin aşağısından minik bir kesi ile meme bölgesine girilerek bu işlem yapılır.

Çok az bir iz ameliyattan sonra gözlemlenir. Bir süre sonrada ise, bu iz belli belirsiz bir durum alarak görünmeyecek kadar azalır.

3d jinekomasti tekniğinin espirisi nedir ? 

3d denilen teknik ile biz sadece memeye müdahale etmiyoruz. Meme etrafından göğüs kısmına da bir miktar yağ alma işlemi uyguluyoruz. Bu yüzden göğüs bölgesinde ki yağlanmayı tamamen bertaraf ediyoruz. Bu yüzden ki, dışarıdan bakıldığında daha dinamik bir göğüs elde ediyoruz.

Her hasta için gerek olmayabiliyor. Ama ihtiyaç olan durumlarda göğüs bölgesinde ki fazla yağları eriterek alınca, aslında erkeklerde göğüs estetiği dediğimiz işlemi yapmış oluyoruz.

Klasik İle Arasında Ne Gibi Fark Var 

Aslında fark açıktır. Memeden sadece yağ alınca evet memede küçülme elde ediyoruz. Ama biraz kilolu olan bir hasta için bu işlemi yapınca, meme evet küçülüyor. Ama göğüs kısmı yağlanma olan hastalarda bu sefer sırıtmaya başlıyor. Burada biraz dengesizlik oluyor.

Eskiden spor yağ kilo ver gibi çözümler mecburiyetten uygulanırdı. Ama şimdi bu yöntem ile tamamen göğüs temizlendiği için ameliyat olup olmadığın bile belli olmuyor. Bu da iyi sonuçlar doğuruyor.

Jinekomasti ilaçla tedavi edilir mi ? 

Üzülerek söylemek istiyorum ki, böyle bir ilaç yok. Eğer böyle bir ilaç olsa idi, estetik cerrahi ameliyatları arasında jinekomasti kalkardı. Çünkü ilaç ile tedavisi olmadığı için jinekomasti ameliyatları geliştirilmiştir. Bu yüzden de ilaç ile jinekomasti tedavisi maalesef olmadığını bilmenizi isteriz.

Önlenebilir mi ?

Bu sorun yalancı jinekomasti ise önlenebilir. Kullanılan hormon ilaçları bırakıldığında ve aşırı yağlanmanın önüne geçildiğinde sorun çözülebilir. Kısmen de olsa. Fakat jinekomasti teşhisi konulmuş bir hasta da önlem olmaz. Spor ve diyet sonuç vermez. Kalıcı olarak çözüm ameliyattır.

Jinekomasti sporla düzelir mi ? 

Bu soru bize ameliyat olmak isteyen hastaların sorduğu sorular arasında fenomen…:) Çünkü ameliyattan kaçan tüm hastalar ilk önce bir spor deniyor. Aslında denemelerinde bizim için büyük fayda var ama spor tedavi olmuyor. Çünkü ne kadar da zayıflasan ve vücudunu ne kadar da gersen memedeki o fazla yağları eritmek mümkün olmuyor.

Bu yüzden hastaların spor yapmasına varız. Ama bunu tedavi olarak görmekten kaçınmaları lazım. Biz bu ameliyatın çok büyük ve riski ameliyat olmadığını biliyoruz. Bu yüzden ki bu kadar uzun uzağa uğraşmanızı istemiyoruz. Kısa bir ameliyat ile meme büyümesi sorunundan kurtulabilirsiniz.

Erkeklerde memede büyümesi doğal tedavisi

Erkek memesinde ki büyüme eğer jinekomasti kaynaklı ise, doğal tedaviler işe yaramaz. Çünkü hormon dengesizliğine doğal tedavi etkin değildir. Çözüm olarak sit bezi hormon değişmesinden şişer. Ameliyat ile de bu doku alınarak sorun çözülür.

Erkeklerde memede büyüme hangi bölüm

Arkadaşlar bu sorunun tıbbi adı jinekomasti dir. Bu ameliyatları bizim gibi estetik plastik cerrahlar yapar. Bunun dışında genel cerrahi de bu ameliyatları nadir de olsa yaptığını duyuyoruz. Fakat bu doğru değildir. Ana sorumlu branş estetik cerrahlardır.