Çene Estetiği Ameliyatı

[Kullanılan Oy Sayısı : 59 Ortalama: 3.1]

Bizi Tercih Eden Hastalarımız

Çene Estetiği Ameliyatı ile Hangi Sorunlar Giderilebilir ?

Çene bölgesine birçok operasyon yapılarak çene düzeninde değişiklikler yapılabilir. Bunlar çene törpüleme veya kısa çeneleri uzatma gibi bir çok cerrahi müdahale ile çene ameliyatı yapılabilir.

Çene bölgesine yapılan cerrahi müdahaleler genelde estetik amaçlı yapılır. Bunun dışından orotdontisler ile de yapılan zorunlu işlemler olabilir. Fakat ben 2014 yılı itibari ile bir devlet kurumunda çalışmadığım için bir devlet desteği ile bu ameliyatı yapmam söz konusu değildir. 

Çene Törpüleme

Çene törpüleme ameliyatı pratikte kullanılan bir çene estetiği türüdür. Genelde çok uzun veya geniş çeneleri küçültmek için yapıyoruz. Çok uzun çene ameliyatlarında da kullanımı doğru olmuyor. O yüzden minik çene küçültme işlemleri için birebir pratik bir ameliyattır. 

Çene törpüleme ameliyatları ağız içinde açılan bir kesi ile yapılır. Ameliyat genel anestezi ile yapılır. Ameliyathane de yapılması gerekir. Tam donanımlı bir hastane çatısı altında yapmak doğru olandır. Ameliyat sonrasında bir süre yemesine içmesine dikkat etmesi gerekir. 1 ay süre ile kontrol altında tutmamız gerekir. Sonuç olarak daha küçük bir çene ile 1 ay sonra tanışmanız mümkündür.

Çene Ucu Estetiği 

Çene ucunda yapılan bu ameliyatlar farklı teknikler içerebilir. Örnek vermek istesek, bir kişinin çenesi geriye doğru göçük ise, dolgular ve silikonlar ile o bölge doldurulabilir. Kusa ise cerrahi vidalar ile öne uzatılabilir. Veya çok fazla öne doğru gelmiş ise, buna da törpüleme ameliyatları ile çözüm bulunabilir.

Çene ucu ameliyatı bir standart ameliyat değildir. Kişinin çene yapısı ameliyatın türünü belirler. Ameliyat ile yüz yapısına uygun bir şekilde ameliyat yapılması gerekir. Yüz estetiği olmak isteyen hastaların veya burun küçültmek isteyenlerin genelde sorunun çenede  olduğunu bilmezler. Yüz estetiği olmak isteyen bir hasta için genelde çene de müdahaleler olur. Ama dediğim gibi ameliyatın çene ucunda ki soruna göre belirlenmesi gerekir .

Ortognatik cerrahi ( Çene Cerrahisi )

cene-cerrahisiHalk arasında çene cerrahisi olarak bilinen çene ameliyatlarının orjinal ismi ortognatik cerrahi dir. Yüzde ki fiziksel sorunları gidermek için yapılır. alt ve üst çeneye müdahale edilerek yamukluk veya şekil bozuklukları giderilebilir. 

Ortognatik cerrahi ile diğer bir çözdüğümüz sorun, alt ve üst çenede ki dişlerin birbirine uyumu. Yani hem estetik olarak heme fiziksel bir sorunu çözmek içinde çene cerrahisi uygulanabilir. Diş tedavisi öncesinde mutlaka bir ortodontik tedavi görmek de gerekir. Halk dili ile tel tedavisidir. 

Ortognatik cerrahi ameliyatları öncesinde mutlaka röntgen isteriz. Çıkan sonuçlara göre iskeletsel deformiteyi belirler ona göre ameliyat planı hazırlarız.  genelde üst veya alt çene veya her ikisinde de önce veya arkada olma sorunu vardır. Bu ortodontik ve iskeletsel analiz sonrasında ameliyatı planlar ve ne kadar büyük bir ameliyat olması gerektiğini belirleriz.

Çene Cerrahisi ameliyatları genel anestezi ile yapılır .Ameliyat ağız içinden olduğu için ameliyat izi kalmaz. Ayrıca ameliyatlar tam teşekküllü bir hastanede yapılır .Ameliyat süresi eğer sadece tek bir çene ise, 1,5 saat sürer. Her iki çeneye de ayrıca müdahale edilmesi durumunda ameliyat 3 saati rahatlıkla geçmekte. Ameliyat esnasında hasta hiç bir ağrı veya sızı duymaz. 

cene-ucu-estetigiOrtognatik cerrahi Sonrası Yapılması Gerekenler

Ortognatik cerrahi Sonrasında hastamızı bir veya duruma göre iki gün süre ile hastane de yatırıyoruz. Ameliyat sonrasında 2-3 gün süre ile hastalarımızın sadece berrak sıvı gıda ile beslenmeleri gerekir. 3-4 gün sonra kademeli bir şekilde katı gıdalara da yavaş yavaş geçiş sağlanabilir. 

Tek Çene ameliyatlarında bir hafta sonra hastalarımız normal hayatlarına rahatlıkla dönebilirler. Çift çene ameliyatlarında da süre 10 gün veya 2 haftadır.  Ameliyat sonrasında dişler birbirine bağlanmaz. Bazı cerrah arkadaşlara göre bu böyle olmasa da her cerrahın kendi yoğurt yemesi var diyelim. Bu sıklıkla sorulan bir soru olduğu için ameliyat sonrasında dişler birbirine bağlanmaz. konuşmada ve diğer ağız aktivitelerinde sorun yaşanmaz.

Ortognatik cerrahi Fiyatları (Çene Cerrahisi fiyatları)

En azından diğer estetik operasyonlar hakkında ortalama bir fiyat veriyorduk. Ama Çene estetiği fiyatları hakkında gerçekten verilecek bir bilgi yok. Çünkü çene ameliyatları fiyatları tamamen kişisel. Yani bazısında tek çenede sorun var bazısında çift. Bazısında öne kayma var bazı hastalarda arkaya. Kısacası ameliyatın ne türü nede tekniği önceden belli değildir. Bu yüzden fiyat vermek olmaz yanlıştır. Ücret bilgisi verenin de ezberden ve tamamen ticari bir şekilde verdiği kanısındayım. 

Ameliyat maliyetini hesaplamak hastayı görmeden olmaz. Hasta muayene edilir, ne yapılacağı tespit edilip, hangi hastanede ameliyatın olacağına kadar verildikten sonra ancak net bir fiyat bilgisi ortaya çıkar. Bu yüzden Ortognatik cerrahi ücretini öğrenmek istiyorsanız, iletişim kısmından bize sorununuzu yazabilirsiniz. 

Ancak bu şekilde size ortalama da olsa bir fiyat verilebilir.

İletişim kısmı için tıklayınız >>>

Sağlıklı ve mutlu Günler dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

 

Bu Sayfa 151.779 kez Ziyaret Edilmiştir.

Makaleyi Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın...

Anahtar Kelimeler: , ,

195 comments:

ezgi yildiz23 Ocak 2014 at 14:44Reply

Merhaba, 18 yasindayim ortodontik tedavi goruyorum bu hafta tel takilacak. Ancak doktorum cene icin genel cerrahi gerekiyor dedi. Alt cenem arkada one alinmasi gerekiyor. Tedavi nasıl yapilir, ne kadar sürer ve ucreti nedir ogrenebilir miyim

hasan16 Şubat 2014 at 23:46Reply

ezgi aynı sıkıntı bendede var 17 yasındayım bana ulasıp bılmı verırmısın bende yaptırmaı dusunuyorum cunku facebookta adım hasan özcan ayaydın eger ki beni bu konuda blgilendırırsen sevınırım

semih taşn15 Şubat 2014 at 19:26Reply

merhabalar yaşım 25 alt çenem biraz geride ve çene ucumda normalinden biraz ufak fiyat anlamında bilgim ve alt çene protezi hakkında yapılan operasyon fiyatı nedir?

Galip Akar26 Şubat 2014 at 00:38Reply

merhabalar yaşım 18 alt çenem yarım santim kadar önde tedavisi nasıl yapılır ve ücreti ne kadar olur öğrenmek istiyorum

buket13 Mart 2014 at 12:11Reply

merhaba yaşım 22 alt çenem üst çenemden önde ve sola hafif kayık durumda düzelttiğim zaman düz pozisyona getirdiğim zaman ön çenemden 2 cm öne çıkıyor acil bilgi verebilirmisiniz . muayene ücreti nedir ? tedavi masrafları hakkında bilgi alabilir miyim? teşekkürler.

Yasemin08 Mart 2016 at 20:15Reply

Aynisi bende de var ben ne yapilacagini bilmiyorum eger bilgi alirsan bana da soyler misin lutfen

Esmer13 Mart 2014 at 21:58Reply

Merhaba ben 19 yasimdayim.3 ay once alt cene ameliyati oldum.alt cenem ondeydi .Bu sorun kimde varsa hepsine bu ameliyati gecirmeyi tavsiye ederim.Sonuc olarak super.en onemliside psikolojik durumdan kurtuluyorsunuz.Konusmaniz bile degisiyor.Ameliyatdada hic bir sorun yasanmiyor.Benim ameliyatim 2,5 oldu.tesekkurler.

21 Mart 2014 at 16:56Reply

merhaba esmerr ameliyat sürecinde yaşadıklarını ve ücret hakkında bilgi almak istiyorum senden şimdiden teşekkrler..

kelebek08 Mayıs 2014 at 13:15Reply

ameliyatı nerede oldunuz. Ameliyat ücreti ne kadar ödediniz.Bilgi alabilir miyiz?

Dilan02 Haziran 2014 at 14:14Reply

Meraba ben 18 yasındayım alt cenem önde. herkes bı sıkıntı olmadıgını söyluyor ama psikolojık olrak cok rahatsızım bu hafta amelıyat olma ihtımalım var amelıyat sonrası ne tur zorlukları var ve tam olarak ne zmn iyiştinız

gizem13 Kasım 2014 at 15:27Reply

esmer ameliyatı nerde oldun 2 , 5 cok iyi bi fiyat cevap yazarsan sevinirm

volkan19 Nisan 2016 at 17:38Reply

benim yaşım 16 bende düşünüyorum Ortalama Fiyatı ne kadardır

meltem01 Haziran 2016 at 15:27Reply

Ya benim harcayacak cok param yok. Lutfen banabfaceten veya mailden ulasirmissiniz. 2 bucuk cook iyi bir fiyat lutfen bana donus yaparmisainiz. Meltem omayoglu

meltem omayoglu03 Haziran 2016 at 16:09Reply

merhaba lutfen bana doktor bilgilerini verirmissiniz, benim butcem cok yok ve bu cenem beni cok rahatsiz ediyor.. 2,5 cok iyi bir fiyat her yer cok pahali…. burdaki telefon nuaram.. +61499326731

gull22 Ağustos 2016 at 09:06Reply

merhaba,

bende alt çeneden amelyat olucam alt çenem geride ama korkuyoruym ya tamamen bozulursa diye, acaba olmalımıyım? ve riskli bir amelyatmıdır? hacettepede olmayı dusunuyorum

Özge17 Eylül 2016 at 03:46Reply

Aynı sorun bende de var alt çenem geride ameliyat olmak istiyorum bilgi aldıysan birilerinden yazar mısın

Biri19 Mart 2014 at 23:40Reply

Sonra rahatsız oldunmu peki ameliyat öncesi ve sonrasını detaylı bir şekilde anlatırmısın esmer

..21 Mart 2014 at 16:54Reply

21 yaşındayım benimde alt çenem öncee çok psikolojim bozuluyr ..çoğu zamann böyle ameliyat olupta memnun olan insanları gördükçe daha çok umutlanıyorum bende ameliyat olcam inş.. esmerr o süreyi anlatsan çokk ii olr..

Duygu24 Mart 2014 at 10:08Reply

Arkadaşlar merhaba,bu tedavi için duyduğunuz veya bildiğiniz bir fiyat var mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim

esmer03 Nisan 2014 at 22:37Reply

Merhaba.Arkadaslar tabi zor bir ameliyat.sorun olarak zorluklarida cok.Kendimden
Konusuyorum.1 ay dislerim bir birine baglandi konusamiyorsun,siviyla besleniyosun
Ama gercekten sonuc olarak cok guzel oluyor.sonuc icin her turlu zorluga
katlandim.
Simdiden bu ameliyati gecirecek olanlara gecmis olsun!Zorluklar olsada ama korku olmuyor.esmerg@mail.ru sorusu olan ne zaman istese mail adresime yaza biler.

merve05 Nisan 2014 at 13:09Reply

merhaba bende çene ameliyatı oldum. Hiç korkulcak bişey yok sadece önemli olan doktorunuzun iyi olması benim gayet iyidi hiç bir morartı dahi olmadı. zorluğunu 1 hafta çekiyosunuz sonra herşey geçiyo tabi dikkat etmek gerekiyor ama öyle korkulcak bir ameliyat değil herkese tavsiye ederim.

Burak22 Aralık 2014 at 04:57Reply

Ameliyatı nerde oldunuz peki ?

Ramazan25 Nisan 2014 at 22:37Reply

Merhaba yaşım yirmi benim alt çenem üst çeneden önde duruyo çok berbat bir görüntü sergiliyor hatta bu yüzden rahatça gülemiyorum bu ameliyatın fiyatı nedir en azın ortalama ne kadar tutuyor yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler..

murat06 Mayıs 2014 at 15:45Reply

Merhaba yaşım 19 ve çene altı kemiğim düz suratimida duz gosteriyor ameliyat ucreti ne kadar bilgi alabilirmiyim

aliye11 Mayıs 2014 at 13:34Reply

merhaba… benim de alt çenem önde ve ne rahat konuşabiliyorum ne gülebiliyorum ne de yemek yiyebiliyorum… ameliyat olmayı düşünüyorum ama daha önce ameliyat olan birileri bi doktor önerebilir mi bana da… ve ameliyatı yaz sürecinde olup eylüle kadar iyileşmem lazım iş hayatımı etkilemesini istemiyorum süre yeterli mi bilgisi plan var mı? ayrıca yaklaşık ücret nedir?

zeliş25 Eylül 2014 at 16:40Reply

27 yıl alt çene önde yeme içme konuşma zorluğunun ne demek olduğunu çok iyi biliyorum.Ama tam 45 gündür üst dişlerim önde inanılmaz bir duygu.
HAcettepe üniversitesinde ameliyat oldum Ortodontis im HAkan El Plastik Cerrahım Ersoy Konaş .Kesinlikle adım at pişman olmayacaksın.

Bh_c23 Mart 2017 at 21:48Reply

Merhaba eger sizin icin sorun olmazsa behice_b@hotmail adresinden ulasirmisiniz tesekkurler

seda11 Mayıs 2014 at 18:01Reply

ameliyat olanlarla görüşmek istiyorum bana emailden ulaşırmısınız nurdan_7212@hotmail.com

aydan14 Mayıs 2014 at 15:45Reply

37 yaşındayım alt çene hafifde olsa önde ve gerçekten çok rahatsızım.çocukluktan itibaren konuşup gülerken elimle ağzımı kapatma ihtiyacı duyuyorum.bide insanların ben konuştuğumda ağzıma dikkat kesilmelerinden bıktım artk.soysal hayattan geri kaldım yıllardır.evden çıkmak istemiyorum,kendime güvenim yok.amaliyat olmak en büyük hayali.lütfen yardımcı olcak kim varsa bana ulaşsın

admin23 Haziran 2014 at 01:53Reply

Tüm sorularınızı sitemizin iletişim kısmında ki formu doldurarak doktorumuza ulaştırabilirsiniz. Saygılarımızla
Site yönetimi

ismail11 Temmuz 2014 at 22:03Reply

mrb yaş 33 bendede alt çene yarım cm ye yakın uzn ameliyat nekadar sürer ve fiyat bilgisi olan varmı

mehtap15 Temmuz 2014 at 21:32Reply

Benim cenem çok az ilerde. Dun dis doktoruna gittim on dişlerin ayrıklığı için doktor şimdi tel takarim üç ayda düzelir ama geri hemen açılır senin sorunun cenende dedi moralim çok bozuldu. Çene ameliyatının fiyatını sordum ıstanbulu tavsiye ederim ama 20.000 tl dedi moralim çok bozuldu lütfen yardım edin gerçekten o kadar pahalı mi ? Bir arkadaş 2,5 a yaptırdım yazmış lütfen bana ulasir mısın

jackie16 Temmuz 2014 at 11:00Reply

Mehtap o özelde verilen rakamlar ben cift cene oldum iki bucuk civari tuttu hacettepede ..

mehtap16 Temmuz 2014 at 21:19Reply

Jackie peki memnun kaldın mi ? Ve ne operasyonu geçirdiniz tam olarak. Benim gittiğim doktor eğer çene ameliyatını iyi bir yerde yaptırmazsan cenendeki sinirler zarar görebilir dudak felci geçirebilirsin dedi

jackie16 Temmuz 2014 at 22:01Reply

Alt cenem geriye üst cenem öne alindi ve sekil olarak düzeldi memnunum gayet eger istersen sana yardimci olurum hocaya ulasma bakimindan bende risklerin oldugunu biliyodum fakat hacettepe cok iyi bi hastane ve turkiyede bu ameliyati en cok yapan doktorlardan birine oldum daha yeni sayilir zaten ameliyatim 🙂

ayşe30 Haziran 2015 at 05:09Reply

inş bana acıl cevap verebılırsın .. benım kızımda hacettepede amelıyat olacak randevu gunu alacak doktorumuz ama hangı hoca girdi senın ameliyatına lütfen bılgı verırımısnn..

tuba17 Temmuz 2014 at 02:14Reply

Jackie ameliyat oldugun doktorun ismini vermen mümkün mü ? Ve bu süreçte ne gibi sıkıntılar yaşadın ? Bende birkac yıl önce Çapa’da ameliyat icin basvurmustum ,5 yıl sonraya randevu vermislerdi, sende öyle bir sorunla karşılaştın mı , çok bekledin mi ?

mehtap17 Temmuz 2014 at 14:43Reply

Jackie yardımcı olmani gerçekten isterim 🙂 teşekkür ederim verdigin bilgiler için

jackie17 Temmuz 2014 at 16:37Reply

larebah@hotmail.com bi sorun olursa burdan ulasabilirsin 🙂

jackie17 Temmuz 2014 at 16:52Reply

Tuba simdi hacettepede ilk once tel yani ordotonti tedavisine basliyosun tabi baslamadan once bi torpil bulman lazim yoksa cok ileri bi tarihe verirler tel tedavim üç yila yakin sürdü sonra doc.ersoy konas ameliyatimi yapti ilk uc dort gün biraz agri oluyo ama hastanede zaten sürekli agri kesici veriliyo bir ay cenen kapali sivi mamalarla besleniyosun sonra aciliyo yavas yavas katilara geciyosun 🙂

tuba18 Temmuz 2014 at 12:42Reply

Çok teşekkürler jackie 🙂

jackie18 Temmuz 2014 at 14:34Reply

Rica ederiz 🙂

asli10 Nisan 2015 at 18:26Reply

Merhaba hacettepeden randevu alsak cok ileri tarihe gun verirler mi:(

hakan diler04 Ağustos 2015 at 19:38Reply

bana ulas futfen

emrah20 Temmuz 2014 at 18:11Reply

arkadaşlar yaşım 26 ben boluda tedaviye başladım ayın 1 inde tel takılacak alt çenem üst çenemden uzun doktorumla konuştum alt çenemi geriye üst çenemide biraz öne alınacağını söyledi ve aynı zamanda elmacık kemikleri dolgu olacağını söyledi daha önceleri ankara istanbula filan gitdim söyledikleri rakam 20 bintlden bahsediyolar ama boluyu araştırdım toplam herşey dahil 10 bn tlyi bulmuyacak herkeze geçmiş olsun diyorum ve ameliyat olan bir arkadaş varsa ulaşmasını rica edicem biraz tedirginim açıkcası 05456859776

gamzekya24 Temmuz 2014 at 00:52Reply

Doktorunun ismi ne emrah arastirdinmi ii bi doktormuymus

arife20 Ağustos 2014 at 18:49Reply

ben çenemden ameliyat oldum 6 sefer son ameliyatım 1992 de oldum en son ameliyatımda kasığımdan kemik alındı çeneme kondu ama boşluk var yüz kısmımda ve konuşurken ağzımda kayma oluyor ne yapabilirim beni aydınlatırmısınız teşekkür ederim şimdiden

muhammed22 Ağustos 2014 at 16:05Reply

çene ameliyatı olanlara geçmiş olsun .benim sorunum sol çenemde geçirdiğim kaza sonucu mandibulada (disk)kayması oldu.hastaneden aldığım kati rapora göre 2 mm kalınlığında kesikler oluşmuştur denildi.boyun.göz.kulak .baş ağrısı çekmekteyim.doktorlar mutlaka ünüversite hastanesinde ameliyat olmam gerektiğini söylediler.bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.özellikle ameliyat olanlar yardımlarını bekliyorum .şimdiden teşekkür ederim

elif28 Ağustos 2014 at 01:44Reply

Merhaba 23 yasindayim.benim sorunum alt cenem biraz onde bunun icin ameliyat olmak istiyorum. Ayrica telde takilmasi gerekiyo unreti ne kadar olur simdiden tesekkurler

gamzeky29 Ağustos 2014 at 19:49Reply

Peki cene tórpuleme hakkinda bilgisi olan yokmu benim alt cenem de genis torpuletmek istiorm bunuda dewlet karsiliyormu weya ne kadar tutat bilen war mi

tuana31 Ağustos 2014 at 04:26Reply

Merhaba alt ceneyi one almak icin tel tedavisi sartmidir

sewgii31 Ağustos 2014 at 12:41Reply

Merhabalar jakie mailine ulaşmaya çalistim ama ulasamadm size bende sizin yaşadiginz ameliyatin aynısını olmam gerektigini dün ögrendim,hem korkularım var hem de en onemlisi bu amelyatı orda olan kisi 35 binden bahsetti bana yardımcı olabilirmisn

nuriye02 Eylül 2014 at 12:10Reply

merhaba arkadaşlar ; benimde alt çenem ileride , şu an tel tedavisi görüyorum ve inş. yakın zamanda ameliyat olucam . bu ameliyatı olmuş arkadaşlara sormak istiyorum acaba ameliyat sonrası ne kadar doktor raporu veriliyor ? ve 1 ay ağız hiçbirşekilde açılmıyormu acaba? 1 ay konuşamayacakmıyız yani ?

nuriye02 Eylül 2014 at 12:12Reply

birde arkadaşlar ameliyatın hepsini devlet karşılamıyor mu acaba ? yani sağlık sigortası olanlarda para veriyor mu ?

sibel03 Eylül 2014 at 19:49Reply

arkadaşlar benim alt çenemde biraz ilerde olup olmama konusunda kararsızım aslında çok olmak istemiyorum ama ilerleyen yaşlarda bi sorun olur mu bi fikri olan var mı? yaşım 22 daha sonra görüntümde çirkinlik olabilir mi daha fazla çenem öne gidebilir mi?

FEU15 Eylül 2014 at 02:58Reply

ben 2013 aralık ayında çene ucumu geriye aldırıp,törpüleme işini yaptırdım.Ameliyatımı Çapa da yaptırmama rağmen , 2500 tl ameliyat 400 tl de vida vs malzeme ücretini ödedim. bu kısa bilgi verdikten sonra gelelim ameliyat sonrasına. ilk zamanlar hiç bir şekilde ağrı hissetmedim.87 kg dan 75 kg düştüm (çok hoşuma gitti) ilk ay her şey iyi gidiyordu sadece şiş yanaklar ve gıdıklarımın gözükmesi hoşuma gitmiyordu. zaman geçtikçe hiç bir ilerleme yoktu yani şişler inmiyordu. doktora gittiğimde alt çenemi , geriye aldıkları zaman diğer sabit kemiğim üstüne getirip vidalamışlar ve bunu bana söylemeden yapıldığını öğrendim. bu yüzden çene uçlarım şiş gibi ve görünüm yönden kötü .bunun dışında biraz sağa doğru kayma var .bu daha da beter .tüm çevremdekilerin dikkati çekmesi psikolojik olarak sıkıntı yaşatmakta bana. 21 yaşındayım ve ameliyat sonucu gıdım çıktı ayrı bir yaşlılık gösterdi . bu ameliyat bana iyi gelmedi yani arkadaşlar.Eğer düzeltilebilecek bir şeyse bir daha ameliyat olacağım nede olsa 21 yaşında ve de gencim yani . ama asla o çapa denen yere gitmem benden de size tavsiye arkadaşlar

sergen23 Ağustos 2017 at 02:55Reply

Merhaba bende çapa da ameliyat olmak istiyorum fakat okuduktan sonra fikirlerim değişti. 3 yıl geçmiş üstünden peki şuan ne durumdasınız bilgi alabilir miyim? mail adresim srgnylcn@outlook.com

zeliş25 Eylül 2014 at 16:37Reply

14/08/2014 tarihinde çift çene ameliyatı oldum.alt çenem bir hayli ilerdeydi.Tam 2 yıldır ortodontik tedavi sonrasında nihayet o gün geldi …
Kesinlikle Tavsiye ediyorum korkmayın rahat olun..
Sonuç nasıl mı??? O kadar büyük bir değişim oldu ki Erkek arkadaşım beni bir başkasıyla aldattığı düşüncesine bile kapıldı… yani o kadar güzel bir değişim.sormak
istediğiniz tüm soruları zelihadinc2010@hotmail.com adresine gönderebilir siniz.
Şimdiden geçmiş olsun

merve29 Eylül 2014 at 22:48Reply

Ben 26 yasindayim ust cenem onde dislerimbirbirne degmiyor konusmadada problem yasiyorum aqzimi rahat bi sekilde kapatamiyorum acaba ameliyat olabilirmiyim bildiginiz ii bir doktor varmi ameliyat fiyatlari nekadardir yardimci olursaniz cok sewinirim
..

Busra30 Eylül 2014 at 13:29Reply

Merhaba 29 yasindayim alt cene kayikligi problemim var ve artk çok rahatsiz edici bi hal aldi neyapmam gerek

gülsüm04 Ekim 2014 at 12:37Reply

mrb.eşiminde alt çene öndeydi ve şekil bozukluğu vardı dişlerin araları düzgün değildi,çok araştırdık,nişantaşında prof.ortodontist nejat erverdi de tedaviye başladık.1 yıldır tel takılıydı ve sıra çene ameliyatına geldi,bunun içinde doktor araştıranlara prof.Zeki Güzel İ öneririrm,şimdilik herşey yolunda gitti.ameliyatın 2. günündeyiz.herkese geçmiş olsun

gülsüm04 Ekim 2014 at 12:42Reply

sorusu olanlara yardımcı olabılırım,ameliyattan sonra çiğnemek yasak 2 ay sulu beslenme konusmak ağzını açmak diş fırçalamak serbest,

ece05 Ekim 2014 at 21:16Reply

Benim alt cenem onde ssk karsilarmi ameliyat masrafini

Muhammet alper Bakır14 Ekim 2014 at 15:20Reply

Selam 17 yaşındayım benim alt çenem 2 santim önde ben ameliyat hakında biraz bilgi almak istiyorum da

fatoş19 Ekim 2014 at 13:32Reply

Benim çeneme de ameliyatlık dediler.Ama çok pahalı olduğu için özele gitmeye korktum.Bir umutla Ankara Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesine gittim 2014 Ekim de.yani iki üç hafta önce.Benim çene çok kötü duruma gelmiş.Seni sıraya yazıcağız 4 YIL sonra sıra ancak gelir dediler.Ağlamaklı oldum umudum yoktu zaten ama 4 yıl fazla geldi gözüme.Sonra doktorlarla konuştular.Benim rahatsızlığım çok fazla olduğu için hemen tedaviye başlıyoruz dediler.Nasıl mutlu oldum anlatamam.İlk başta tel takılacak sonra ameliyat dediler.Yaşım 18 i geçtiği için ücretleri ben karşılıyorum.Telin malzeme parası 855 lira tuttu.ayrıca 2100 lira da hastaneye tel için Ayrı bir para yatırcam bu hafta 3 taksit yapabiliyorlar bunun için.Ameliyat parasını bilmiyorum bu hafta gidince sorcam.6-8 AY TEL TEDAVİSİ yazın da hemen ameliyat yapacaklar.Doktorlar çok iyi ameliyattan korkmuyorum olur biter hep böyle kalmaktansa ameliyat olmak en iyisi.

fatoş19 Ekim 2014 at 13:37Reply

Devlet hastanelerinde 18 yaşını geçen hastalar ameliyat ve tel masraflarını kendileri karşılıyor 855 lira tel malzeme masrafı 2100 lira ayrı hastaneye tel parası vercem.Ameliyat parasıda ayrı olacak

ismail22 Ekim 2014 at 22:20Reply

slam benim çenem önekaymış 26 yaşındayım ssk lıyım acaba nakadar tedavi masrafı çıkar acaba

demet31 Ekim 2014 at 16:49Reply

Mrb ben ust damagam onde tel tedavisi gordum ne amliyat olsam ne kadar olur

ela08 Kasım 2014 at 11:28Reply

merhaba ben 02.06.2012 tarihinde Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde çift çene ameliyatı oldum. 15gün içinde yüzüm normal haline kavuştu. ben ameliyat ücreti ödemedim. Devlet karşılıyordu.belli zamanlarda ücretsiz oluyor sanırım. Sağlık alanında yasaların değişimiyle ücretli ya da ücretsiz oluyor. herkese tavsiye ederim. Ameliyatla birlikte bana tam anlamıyla özgüven geldi. Konuşunca ya da gülünce sanki herkes bana bakıyormuş gibi geliyordu. Ameliyatımda emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

eren12 Kasım 2014 at 12:24Reply

alt çenem ılerde psıkolojık olrak sorun yasıyorum fıyat konusunda ne kadar acaba tam ogrenebılırmıyım

serap18 Kasım 2014 at 17:48Reply

merhaba benim de çene ameliyatı olmam gerekiyor doktor çapa ve yeditepe ünv. de oluyor dedi .fiyat ve nitelik açısından bilgisi olan var mı= çapa da çok ileri bir tarıhe gün veriyorlar ve güvenilir midir

Yasemin27 Kasım 2014 at 10:11Reply

Suanda tel tedavisi görüyorum ameliyat olmam lazım üst cene one alt cene geriye alınacak sizide ameliyat ücreti tam olarak ne kadar

Cem04 Aralık 2014 at 23:02Reply

21.06.2014 tarihinde alt çene ameliyatı olarak çenem geri alındı.Tellerin çıkarılmaısnı istiyorum.Alt çenem tekrar ileri doğru ilerleme yapar mı ? Yada ileriye dönük farklı bir durumla karşılaşırmıyım.

kübra13 Aralık 2014 at 20:09Reply

meraba ben bugün özel bi ortodontiye gittim bursada oturuyorum alt çenem önde. önce 1,5 yıl sürecek bir tel tedavisi sonunda ameliyat olucam ankara gazide
tel için 4,750 ameliyat için 3,500 dediler açıkcası biraz korkuyorum 🙁

esra30 Aralık 2014 at 23:10Reply

Bursa da hangi ortodontiste gittin ogrenebilirmiyim

Ahmet13 Mart 2015 at 09:55Reply

Merhaba kübra bu ozel ort. Hangisi acaba?

ertaş10 Ocak 2015 at 11:31Reply

Alt çenem üst çeneme göre birz ileride üst dişlerimdede alt çeneye bağlı diestema var. Ameliyat olmayı düşünüyorum bilgi verirmisin?

gül13 Ocak 2015 at 03:02Reply

merhaba arkadaşlar benimde sorunum çenem ve dişlerim tavsiye edebileceğiniz doktor varmı çok rahatsız oluyorum görüntümden dolayı

zeyyy15 Ocak 2015 at 22:35Reply

benimde bazı insanlar gibi alt çenem önde bende ameliyat olmak istiyorum ama ameliyat sonrasından korkuyorum yardımcı olabilcek var mı ?

tuğba21 Ocak 2015 at 01:09Reply

arkadaşlar ortognatif tedaviye hazırlayan iyi bir ortodontist arıyorum ankarada ,daha önce tel tedavisi gördüm diş çekimlerim oldu ama yine tel tedavisi görmem lazım lütfen yardımcı olun

deniz26 Ocak 2015 at 02:53Reply

Merhaba 18 yasnda genç bi kızım yüzüm uzun ve cenem köşeli. Oval dursun istiyorum bunun için törpületme mi yaptrmam gerekiyor.

fatih27 Ocak 2015 at 23:49Reply

2 ay sonra çift çene ameliyatı olacağım .ameliyattan sonra durumu paylaşırım …….

anestezi29 Ocak 2015 at 21:04Reply

merhaba arkadaşlar.1 ay önce çene ameliyatı oldum doktorumla birçok çene ameliyatında birlikte çalışmışve korkan biri olarak birde ben hasta koltuğuna yattım abartıya kaçmadan size bu süreci anlatmak isterim.her ne kadar dokturumu tanısam,güvensem de ameliyat kararını almam kolay olmadı hocam sağolsun bu süreçte cesaretlenmemde çok katkısı olmuştur .benim esas problemim eklem ağrılarım ,beslenme zorluğu ve yüzümde son zamanlarda oluşan asimetriydi şuan da eser yok asimetriden, abartısız tanımakta zorlananlar dahi oldu :)gelelim tedavi kısmına ;cerrahi öncesinde 1yıl kadar birsüre ortodontik tedavi gördüm ki bu süre’ kişiden kişiye değişmekte’.1 yılın sonunda dişlerim ameliyata hazır konuma geldi ve cerrahi süreç başladı .ameliyat kısmında anlatılcak bir şey yok mışım mışıl uyuyorsun sonrasına geçelim direk 🙂 yapılan cerrahi işlem ile üst çene kemiğim öne ,alt çene kemiğim sola ve geriye alındı.ameliyat sonrası en büyük sıkıntı yüzünüzde oluşan şişlik olacaktır kaybolmasıda zaman alıyor. abartıldığı kadar ağrılı sıkıntılı bir süreç değil arkadaşlar ben 3.günü ayaklandım gayet iyiydim.ilk 2 gün ağrı ,gerginlik ve mide bulantısı şikayetleriniz olacaktır.onun dışındaki sıkıntınız 1 ay kadar ağzınız kapalı kalıcak ve buna bağlı ;açlık, sıvılardan bıkkınlık ve normal yemek yeme alışkanlığına olan özlem olcaktır.özetle şunu söyleyebilirim asla abartıldığı kadar zor bir süreç değil ki sonuçlarını gördükce herbir adımda iyi ki diyerek devam ediceksiniz.en büyük şansım hocamdır .işinde karakterin de sağlam duruşu olan ve her sorumu yanıtlayan aklımda bir soru işareti dahi kalmasına müsade etmeyen güleryüzlü ,enerjik hocam 🙂 (doktorum hacettepe üniversitesinde plastik ve rekonstrüktif cerrahi anabilim dalında doç.dr.ersoy konaş)

yasemin14 Mart 2015 at 11:57Reply

Yan profilden bakıldığında bariz belli olacak şekilde alt çenem üst çenemden biraz önde.Bunun özgüveni nasıl baltayan bi durum olduğunu insanın gülerken ve konuşurken doğal davranamamasının nasıl bir his olduğunu ancak yaşayan bilebilir.
Bundan 3 yıl önce üst ön dişlerime zirkonyum yaptırdım,çenemin rahatsız edici görünümünü dişlerimin yamuk olmasına bağlıyordum çünkü bu konuda bilinçsizdim bu konuda çene operasyonuna yönlendirilmem gerekirken ne yazık ki talihsiz bir şekilde beni doğru ve sağlıklı olan yönteme yönlendirmesi gereken bir doktor yerine para kazanmak uğruna bilinçsiz hastalarını hemen koltuğa yatıran bi doktorla karşılaşmışım. Şu anda ön dişlerim zirkonyum(oldukça pahalı,söylenilene göre en iyisi zirkonyum kaplama) ama bariz bi şekilde yamuk öne doğru çıkık ve eskisinden beter bir şekilde eğreti görünümdeler.
Paramla rezil oldum anlayacağınız…
Şimdi çene operasyonunu araştırıyorum lakin zamanında yaptırmış olduğum bu zirkonyumlar yüzünden tel tedavisi göremem sanırım tel tedavisi yapılmadan çene operasyonu geçirebilir miyim acaba ve fiyatı nedir ? bu durumdan o kadar rahatsızım ki kredi çekip bu ameliyatı olmak istiyorum.mümkünse doktorunuzdan bu konuda bilgi alıp bana yardımcı olabilir misiniz? ya da ben kendisiyle iletişime geçmeme vesile olur musunuz şimdiden teşekkürler

ayşe30 Haziran 2015 at 05:26Reply

mrb benım kızım da hacettepede çift cene amelıyatı olacak ocak ayında inş.. bu sayfada bır kaç yerde duydum hocanızın ismini ..ben gene arstırıcam .. hoca gırsın istersek amelıyata ücret ödemeliymişiz.. sız ödedınız mı ..ne kadar ödediniz ..yardımcı olurmusunuz

Bh_c23 Mart 2017 at 21:55Reply

behice_b@hotmail.com

onur16 Şubat 2015 at 16:01Reply

benim alt çenem üst çenemden önde ameliyat fiyatları ne kadardır bilgi verirmisiniz

ezgi07 Mart 2015 at 10:46Reply

Ne kadar toplam masraflar ve devlet karşiliyomu cvp için teşekkür ler şimdiden

tuba11 Mart 2015 at 14:38Reply

Cenemde gerilik var. Ameliyat hakkinda fiyat bilgiisi almak istiyorum tesekkurler.

tuğçe20 Mart 2015 at 14:23Reply

ameliyat sonrası dudaklarda karıncalanma ve uyuşukluk durumu kalıcı olan var mı?

ali31 Mart 2015 at 05:33Reply

merhaba cene kısalığı olduğunu düşünüyorum devlet hastahanelerinde,üniversitelerde sskyla yapılıyor mu bu ameliyat arkadaşlar ve bu ameliyatı olcaksam 1 ayı kapatacakmıyım tamamiylen iş vs ?

haydar12 Nisan 2015 at 02:01Reply

meraba ben 21 yaşındayım küçük çeneye sahibim büyütmek istiyorum ama ücret hakkında hiçbir şey bilmiyorum bana yardımcı olabilirmisiniz?

sema24 Nisan 2015 at 19:34Reply

merhaba benimde alt çenem önde ve benim artı bir sorunum daha var dişlerim kapanmıyo o yüzden pelteğim ve dişlerim çok bozuk çok rahatsızım küçükken sorun olmuyrdu ama büyüyünce çok büyük problemler oldu benimkinin tedavisi uzun sürermi sizce ve fiyatıda aratarmı acaba?

büşra26 Şubat 2016 at 18:36Reply

Mrb sema benmde alt çenem önde dişlerim çarpık peltegim bide ameliyat sonrasi pelteklik duzelicek doktorlarim oyle soyluyo amaliyat masraflarim 5600 toplam malatyada İnönü hastanesinde olucam çok iyi bi hastane tavsiye eferim

sema13 Temmuz 2017 at 13:20Reply

merhaba büşra yorumu atalı çok uzun bir zaman olmuş ama eğer görürsen bana ulaşabilirmisin gerçekten çok zor dudrumdayım semanurokumus6842@gmail.com

Pişman03 Haziran 2015 at 14:02Reply

Alt çenem küçük olduğu için metpor malzemeden protez kondu.Sonuçtan hiç memnun değilim yüzümü aynada tanıyamadım. Erkeksi dikdörtgen şekilli bir yüzüm oldu.Bu beni hem mutsuz hem yaşlı gösterdi. Doktorum profilini düzeldi diye başarılı olduğunu söylüyor ve başka bir şey söylemek istediğinizde tersliyor.Önden görüntü çok kötü evden çıkamıyorum.Konulan protez yüzüme göre çok büyük diye düşünüyorum. Doktorum ameliyat öncesi herhangi bir ölçüm falan yapmadı.Prof. olduğu için tecrübesine güvendim hiç bir şey sormadım operasyon öncesi.şimdi bu protezin kurtulmak istiyorum.Ne yapabilirim? İşe gidemiyorum.her gören yüzüne ne oldu böyle diye soruyor.çok Mağdurum 🙁

yasemin12 Haziran 2015 at 12:21Reply

Öncelikle merhaba. benim de sorunum aynı sizin gibi. benim alt çene önde üst arkada. doktora gittim 5-6 cm var dedi arada ama ağzimi rahat kapalı oluyo dudaklar birleşiyor yani. tel taktıktan sonra çene ameliyatı gerek dedi. ama ameliyat sonun da çene deki sinirler gevşediğii için uyuşma olabilirmiş bu kalıcı da geçici de olabilirmiş.yani kalıcı olursa bence tat alma duyusu falan da gidecek o zamanç 20.000 gibi bi fiyat verdiler. istanbul da oturuyorum fikirlerinizii bekliyorum. 🙂

Talip08 Temmuz 2015 at 22:35Reply

Mrb arkadas lar benim de alt cenem onde ameliyat gerekiyor dediler bi fiyat ogrenebilirmiyim.yardimci olurmusunuz ..!

Can12 Temmuz 2015 at 11:59Reply

Benem alt çenem düz ve ucund iki sivrilik var fiyat albilirmiyim

tuğba24 Temmuz 2015 at 21:10Reply

Ben 17 yaşındayım. Alt çene önde. İstanbul bağcılar medipole gidiyorum.çok iyi bir hastane tavsiye ederim. Ortodonti doktorum esra bolat. Genel cerrah sina hoca. Ameliyata ikisi de girecek. İkiside çok iyi doktorlardır. Nisanda tellerim takıldı, tahmini olarak ekim gibi ameliyat olacağım. Ameliyata tellerle gireceğim ve ameliyat sonrası birkaç ay daha teller duracak. Ortodonti fiyatı 5.000 ameliyat sanırım 5000-10000.

sevcan23 Nisan 2016 at 22:34Reply

merhaba tugba bende esra hocanın ve sına hocanın hastası olmak uzereyım sımdı tesadufen goruyorum yazını amelıyatını oldunmu ?

serife29 Eylül 2015 at 16:56Reply

Altcenem buyuk Yaklasik10 sene once tedevi gordum en sonunda tel takildi ve imkanimiz olmadi icin ameliyat olamadim simdi olmayi dusunuyorum tekrar tel tedavisimi gormem lazim

Milla02 Ekim 2015 at 16:47Reply

Merhaba arkadaşlar 25 yaşındayım ve ameliyat olmak isdyorum beni doğru yönendrirmsiniz

mavi01 Kasım 2015 at 22:31Reply

bende 18 yaşındayım ve alt çenem önde istanbulda bildiğiniz güvenilir cerrah var mı?

Aylin30 Kasım 2015 at 09:03Reply

Gulerken cenem uzaniyir,nasil bi ameliyyat lazim? Ve fiyati lutfen?

Rabia05 Aralık 2015 at 09:47Reply

Benimde alt cenem onde, ust cenem gerideydi ve alt cenemle ust cenem ust ustede degil, ozellikle gulunce yamuluyodu, 2 yildir tel tedavisi goruyorum. 2 hafta oncede ameliyat oldum. Alt cenem geriye alindi, ust cenem ileriye alindi. Aneliyat sonrasi zorluklari var tabikide, ama hepsi bi surec, cok az bi sisligim kaldi oda gecince, yuz hatlarimi daha net.anliycam, doktorunuz bu konuda cok onemli. Birde calisiyorsaniz, rapor isinizi doktorunuzla mutlaka gorusun.

Btl08 Aralık 2015 at 23:41Reply

Lütfen yardimci olur musunuz yarin ya amelyat olcam ya olmiycam tel tedavisi göryorum üst çene öne alincak fakat amelyati ailem istmyr bnde korkuyorum ya kotü gecerse diye erzurumdan amelyat olan yokmu yarfmci olun ona göre karar verelim

Zehra13 Aralık 2015 at 19:02Reply

Arkadaşlar alt çenem üst çeneme göre biraz önde ve bu durumdan cidden çok rahatsızım. Şuan 16 yaşındayım. Tedavi ve ameliyat sürecini gerçekten çok merak ediyorum. Ersoy Konaş’ın adını bir çok yerde duydum. Randevu almak çok zor oluyormuş diye okudum. Tedavi sürecinin maliyetinide öğrenmek istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

nbe20 Ocak 2016 at 21:59Reply

Merhaba ben 15 yasindayim alt cenemde gerilik var ameliyat icin ortalama bi fiyat verebilir misiniz?

Ozgür22 Ocak 2016 at 20:59Reply

Mrb yaşim 27 alt cenem onde ve dis carpikligi var. Bu amelyati nerde olmam gerekir hangi hastanede özeldemi devlettemi. Ve ücreti nakadara mal oluyo. Tafsiyelerinizi bekliyom tskler

Tugba okyay27 Ocak 2016 at 19:58Reply

Doktor bey benim 12 senedir cenem cikik ve dis doktorlar amliyat masam ileri zamanlar fitik olabilir dedi ucreti ne kadar bana ne yapmami onerebilirsiniz simdiden tesekkur ederin

BurakhanÜnlü04 Şubat 2016 at 11:27Reply

Benim çenem önde ve ordtadontide tedavim yarıda kaldı ben nasıl çenemin geriye alınmsını sağlaya bilirim yaşım 16

Süleyman18 Şubat 2016 at 01:15Reply

Benimde alt cenem üst cenemden önde 1 yıl sonra ameliyat olacam biraz korkum var ama gülmekten cok rahatsız oluyorum ve bu yüzden utangacım cok kötü bir sey insallah allahın izniyle ameliyatım kolay geçer okuyanlar lütfen dua etsin teşekkürler. Sizlerede kolay gelsin.

Ayca19 Şubat 2016 at 22:30Reply

Merhaba bende haftaya tel taktircam alt cenem biraz onde dislerimde ayni hizada ve ust cenem dar ama profilden rahatsiz oluyorum. Bezmialem universite hastanesind gittim tel tedavisi ve ameliyat onerdiler. Tel tedavisini orada gorup ameliyat icin baska bir doktora yonlendiriyorlar. Kuzenim seneler once bu ameliyati olmustu prof dr kemal ugurlu ya. Cok memnundu ve sanirim bezmialemin yonlendirdigi doktorlardan biride kemal hoca. Fiyat hakkinda da ogrendigim 3000 tel 8000-10000 arasi ameliyat sgk ile sanirim bu fiyat. Sira falanda beklemiyomussunuz.
Tel tedavisi gorenlere sorum olacak tel takilip disler duzelmeye basladiginda alt cenenin onde oldugu daha belirgin hale geliyor diye bir duyum aldim dogru mudur acaba ve benim dislerim duzgun yamuk degl tel agzimda kac ay kalir ? Bilen biri cevaplarsa cok sevinirim. Herkese gecmis olsun. Saglikli gunler.

büşra24 Şubat 2016 at 19:32Reply

Meraba arkadaşlar benimde alt çenem önde konuşmak ta güçlük çekiyorum
malatyada ameliyat olucam toplam 5600 odemem lazim ameliyattansonra konusmamin düzeleceği söylendi doğru mu olanların dü

amina24 Şubat 2016 at 22:56Reply

Ali bey nasilsiniz…ben amina doğu türkistanlı uygur. 2013 mayis ta sizde liposuction yaptirmiştim..ben doğum yaptim sizeriyan oldum şuan bebeğim 3 aylık oldu..ama ben bir az kilo aldım..tekrar liposuction yaptirmakn istiyorum ..ne zaman yaptirsam ben ve sağliyim için uygundir? Cevabinizi bekliyorum. Teşekkürler

Mehmet04 Mart 2016 at 09:33Reply

Arkadaşlar benim kızımızda alt çenesi geride doktor aparat takacak galiba içerenmiş ,takalım ,dışardaymış takalım dedi hangisi daha iyi olur. Bi yardımcı olsanız yaptıran arkadaşlarım varsa bide fiyatı ne kadardır 18yasşından küçük sağgılar

Mehmet04 Mart 2016 at 09:38Reply

E-mailler ulaşırlarsa sevinirim. mehmet_32_57@hotmail.com

ayberk06 Mart 2016 at 17:09Reply

Arkadaslar benim alt çenen önce çok az ama ben rahatsiz oluyorum bu durum ameliyat olmadan da duzeltilebiliyormu bi bilgi verebilirmisinz

nur06 Mart 2016 at 18:44Reply

cene ameliyati fiuatalrini ogrenebilirmiyim

nesrin09 Mart 2016 at 20:57Reply

ortodontik tedavi görüyorum 15 yaşındayım üst çenem geriye gidiyor günden güne ne yapmam gerekir doktorum lastik tedavisi uyguluyor.çok zorlanıyorum

nez30 Mart 2016 at 11:45Reply

merhaba benim alt çenem çok az geride daha önce dolgu yaptırdım ama dolgu kısa süre sonra indi ve eski halini aldı şimdi alt çeneme silikon taktırmak istiyorum bu işlem ücreti ne kadar çok pahalı mı lütfen yardımcı olun teşekkürler

gökçe31 Mart 2016 at 15:35Reply

merhaba arkadaşlar. benimde sıkıntım alt çenemin ilerde üst çenemin ona göre geride olması.yemek yemek tavuk mısır yemek benm için çok zor. kemirmek sınıktılı. kulaklarıma çıtır çıtır sesler geliyor çenemi zorlarsam. bende çapada özel bi klinikte tel tedavisine başlıcam allahın izniyle.20liklerim çekildi şuan onlarla uğraşıyorum.gömülü köpek dişim var o da hallolduktan sonra tel takılacak.tel 1buçuk yada 2 yıl kalıcak sende dedi.tele 6800tl dedi nuh dedi peygamber demedi doktorum.tel ile daha kötüye gidicek dişlerin yüzüne bakılınca dedi çünkü dişlerim içe doğruymuş düz olunca dişler doğal olarak iki çenemde ileri gdicekmiş. tek çene ameliyatı olabilir bunu telin durumu belli edecek dedi. özellerde verdiği fiyat 12-13 bin dedi ama çapada profesöre 3000bin tl veriyosn dedi. istanbulda yorumlara bakarak daha pahalı fiyatlar. bakalım hayırlısı neyse o olsun çapa da özelden aldğım ilgiyi alırmıyım onda tereddütlerim var .bakalım beni nsıl günler bekliyor 🙂

salih01 Mayıs 2016 at 00:01Reply

merhabalar
diş teli tedavisine başladım çok hızlı şekilde iyileşmeye başladı.problemim şu ki alt çenem üst çenemden uzun ameliyat olmam gerek istanbul bölgesinde uygun fiyat konusunda yardımlarınınz için teşekkürler

basak02 Mayıs 2016 at 15:18Reply

Merhaba arkadaşlar, ameliyat olan veya olacak olan herkese şimdiden geçmiş olsun. Benim sorunum cift cenemde. Üst cenem dar ve bu yüzden burun deliklerim de küçük, rahat nefes alamiyorum ve cok cabuk tikaniyor. Ayni zamanda biraz da önde. Alt cenem ise saga doğru kaymış durumda. Ve dişlerde capraz kapanis olusuyor. Yani hicbir şekilde bir sey isiramiyorum, koparamiyorum. Simdi gelelim tedaviye… Küçük bi sehirde yaşıyorum ve burdaki doktorum ameliyat icin daha sağlıklı olur tecrubeli birine yaptirman dedi diye adanaya yonlendirdi beni. Hatta ortodontis ile cerrah uyumlu olsun diye de ortodontik tedavimi bile kendi yapmadi ki bu derece iyi bir doktora denk geldigim icin cok mutluyum. Adanada BC dental Beyza hanim ve Cem bey ilgileniyor benimle. Ölçülerim alindi birkac haftaya tellerim takilacak. Seneye bu zamanlarda ise ameliyatim seyhan baskent hastanesinde prof zafer özgür pektaş tarafindan gerceklestirilecek. Fiyatlara gelirsek… Ben tellerimi icerden taktiriyorum yani tedavinin adi lingual. Dışardan hicbir sekilde bslli olmuyor (psikolojikmen 2 yıl rahat olacagim için bunu tercih ettim). Ama tabi her güzelliğin bir bedeli var. 5500 euro gibi bi meblag ödeyeceğim bu iki yılda. Yaklasik 18000 lira yapiyor. Ameliyat icinse kesin olmamakla beraber 6000 civari bir fatura çıkıyormuş.
Cok fazla heyecanlıyım, sonucu düşündükçe yüzümde garip bi gülümseme olusuyor (ama agzim kapali, cunku gülüşümü begenmiyorum, simdilik :))
Benim tek korkum yemek yiyemedigi icin insanlarin surekli zayifladigini yazmasi. Çünkü ben zaten XS bi insanim, 32-34 beden giyiyorum. 2 hafta yemek yiyemezsem ölürüm sanirim 😀
Neyse cok uzattim. Herkese iyi günler:)

Dilara14 Mayıs 2016 at 07:58Reply

17 yasindayim alt çenem fazlasıyla önce ben şimdiden ameliyat olmak istesem bir kısmmını ssk karışlarmı yardimci olursaniz sevinirim 🙂

ferhat22 Mayıs 2016 at 01:37Reply

Merhaba arkadaşlar yaşım 17 üst çeneni biraz önde ameliyat masrafları nekadar ve tel takiyolarmi önceden

Emre05 Haziran 2016 at 20:34Reply

3 gün önce çift çene ameliyatı oldum sorularınız varsa yazın

Tugba15 Eylül 2016 at 23:24Reply

Merhaba ameliyatinizdan 3 ay geçmiş. Ne durumdasiniz iyilesme sureciniz nasil ? Ve ameliyat oncesinde bahsedildigi gibi alt dudakta hissizlik olustu mu ? Goruntunuzden memnun musunuz ? Ve doktorunuz kimdi ? Mail olarakta cevaplayabilirsiniz. Tesekkurler. tugbapolat07@hotmail.com

Emre05 Haziran 2016 at 20:39Reply

Özelikle söylemek istiyorum herkese olmayın bu ameliyatı ameliyattan çıktım Allaha şükür hiç ağrı sızı yok çok başarılı geçti

bayram23 Mayıs 2017 at 21:45Reply

niye olmayalım ?

Emre09 Ocak 2018 at 10:16Reply

Neden olmayin?

Mustafa05 Haziran 2016 at 21:24Reply

Merhaba arkadaşlar ben 16 yaşimdayım alt çene ileride ve oldukça alt dişler üst dişlerin önünde gidiyo ve gittikçede kayıyo bu ameliyatın fiyatı ne kadar tutuyor bilen varmı ???

Süleyman S09 Haziran 2016 at 23:39Reply

Merhabalar kolay gelsin.
19 Yaşındayım ve alt çene geriliği gibi bir sorunum var. Güldüğümde alt çenemin geriliği apaçık ortaya çıkıyor (özellikle yandan) ve konuşma bozukluğu özgüven eksikliği gibi sorunlarıda beraberinde getiriyor. Ameliyat olmak istiyorum fakat açıkçası korkuyorum sanırım bir metal monte edilerek uzatma gerçekleştiriyor.
Kafama takılan bazı şeyler var acaba o metal çenemde ne kadar takılı kalıcak onun dışında kemikler kaynayacakmı çenem eskisi gibi olacakmı mesela ameliyattan 8 ay sonra çeneme okkalı bir yumruk yedim veya benzeri bir darbe düşme vb. çeneme bunun ne kadar zararı olacak..
Sorularımı cevaplarsanız sevirim..
Kolay gelsin. Teşekkürler…

Kürşat15 Haziran 2016 at 06:55Reply

Ben 17 yaşındayım normalde ve gülerken alt dişlerim üst dişlerime göre önde alt çene önde veya üst diş geride blmiyorum.ne yapmam geekiyo Bursada oturuyorum hangi hastaneye gitmem gerekiyo açikçasi durumumuzda pek iyi değil biri yardimci olursa çok sevinirim epostam Kursat_beyler _16@hotmail.com

snoopdogg15 Haziran 2016 at 20:07Reply

Merhaba benim yaşım 16 dişlerimde 1-5,2 yıldır tel var ve çenem sağa doğru eğri aynada kendime baktığımda farketmiyorum fakat fotoğraflarda aşırı şekilde belli oluyor çenemi ortalanmasını istiyorum sitelerde fiyatlar yazmıyor acaba kaç lira tutar ?

Melike08 Ağustos 2016 at 09:13Reply

Merhaba aynı sorun bende de var gittikçe ilerleme var pskolojim bozuldu aynaya bakmak istemiyorum topluma çıkmak istemiyorum bir çözüm yolu bulamıyorum

Etka23 Haziran 2016 at 16:56Reply

Yaklasik 10 gun once ameliyat oldum arkadaslar ust cenem gerideydi kesip one aldilar sadece ilk gun biraz sikinti cektim burnumda tampon oldugu icin.Sonrasinda sislikler oluştu tabi ama onlarda bi hafta içinde azaldi.Beslenme konusunda ise 8 9 gundur corba ile besleniyorum ama sorun olmuyor memnun kaliyorsunuz.Ameliyati ankara dis de oldum ucreti ortosonti ile birlikte toplam 18 bin liraydi.

Emre27 Haziran 2016 at 19:45Reply

22 yaşındayım alt çenem biraz ileride tedavi süreci nasıl ankara da yaşıyorum ameliyat için herhangi bir öneriniz varmı yardımcı olursanız sevinirim

Emre27 Haziran 2016 at 19:47Reply

ETKA Nerde oldun bana yardımcı olabilir misiniz lütfen emre_duman_55@hotmail.com buradan ulaşabilirsiniz

Adem Özçelik04 Temmuz 2016 at 23:48Reply

Üst çenemde gelişme bozukluğu var bunun tedavisi türkiyede çokaz yerde varmış bunun tedavisi nerede yapılır biliyorsanız bana yardımcı olursanız sevinirim. Artık yemek yemek çok zorlaştı dişlerim birbirine değmiyor.

ufuk23 Temmuz 2016 at 23:27Reply

arkadaslar yaşim 23 alt çenem yarım santım önde tedavı olmak ıstıyorum ücretler hakkında bılıgıs olan yardımcı olabılır mı

pınarr27 Temmuz 2016 at 12:23Reply

istanbulda çene ameliyatı olanlar lütfen doktor hastane tafsiye etsinler

Umutsuz08 Ağustos 2016 at 00:51Reply

Benimde ameliyat olmam gerekiyormus ameliyat olanlar lutfen daha detaylı bilgi verebilirlermi

Bahtsız Bedevi :/17 Ağustos 2016 at 18:23Reply

Merhabalar, 6 gün önce alt çene büyütme ameliyatı oldum ve çenemde hala uyuşukluk, gerginlik ve şişlikler var, çenem baya büyük görünüyo eskisine oranla, şişlikten mi yoksa bu haliyle mi kalacak tedirginim Bu ameliyatı olan ve ameliyat sonrası süreç hakkında bilgilendirebilcek arkadaşlar varsa bilgi almak istiyorum. Şimdiden teşekkürler

robin01 Kasım 2016 at 17:03Reply

Merhaba,

2016 temmuz ayında çift çene ameliyatı oldum, doktorum sayın ali mezdeği idi.görsellikten çok çenemde takılma şikayetiyle kendisine gitmiştim her hasta gibi bende ameliyat öncesi süreci ve ameliyat sonrası neler olacağı hususunda oldukça endişeliydim sizinle paylaşmak isterimki ameliyat olacak kişiler bende çok kararsız kalmıştım acaba hangi doktora ameliyat olmalıyım işin ehli kimdir yardımcı olmak bilgi vermek maksadıyla paylaşıyorum gerçekten sayın ali mezdeği ve ekibi çok güleryüzlü ameliyatta öncesinde ve sonrasında yanında olduğunu hissettiriyor,ameliyat fiyatı ise piyasadaki fiyatlara göre iyi ameliyatım oldukça başarılı geçti hem çenemde takılma problemim giderildi hemde çenem estetik bir görünüm kazandı.internette yazılan yazıların çok abartılı olduğunu söyliyebilirim o kadarda ağır bi ameliyat değil belki doktorun profesyonelliği yada bünyeyle alakalı olabilir ancak gözünüz korkmasın 🙂

Mehmet27 Kasım 2016 at 15:24Reply

Merhabalar 38 yasindayim almanya münihde yasiyorum. 28 ekimde ameliyat oldum üst cenem 5mm öne alt cenem sag 1mm sol 3mm kesilerek düzeltildi. Benim cerrah ameliyatdan sonra ceneleri birbirine baglamadi normale yakin agzimi acabiliyorum. Agri yok sizi yok 6.gun agri kesiciyi biraktim. Ikinci gun ayaklandim. Ilk bi kac gun muhallebi corba ekmek sütlac yedim.1 hafta sonra omlet peynir tarzi yumusak yemeye gectim.1 ay gecti yaklasik köfte patates pilav yiyebiliyorum. Alt cenem de az miktarda oynanma oldugu icin sinirim kesilmedi suan alt dudagimi %60 hissedebilyorum. Üst damak ve dis etlerinin tam hissiyati daha gelmedi 2 ayi bulur dedi dr. Simetrim acayip degisti iyi bir dr herseyden önemli. Ortodonti biliyorsunuz bende 1 yil.önce basladi devam edecek yaklasik 1 yil daha. Olmazsa olmazi bu isin. Ben almanyada bu ameliyata hemen hemen para vermedim gibi bisey saglik sigortasi üstleniyor ameliyatli orodonti islerini. Sorusu olanlari cevaplayabilirim saygilarla…

Derya28 Kasım 2016 at 00:55Reply

Merhaba ben 30 yasindayim alt cenem kirik lutfen bana yardımcı olun

Tara07 Aralık 2016 at 20:58Reply

Merhabalar ben İsveçden yazıyorum. Benim alt çenem uzundur, ameliyat için sizin yanınıza gelmek istiyorum. Fiyatını bilmek isterdim.
Teşekkerler.

Gozde07 Aralık 2016 at 23:14Reply

Çapadent bu ameliyat için 18.000 TL istemişti, x bir hastane 24.000 TL gibi uçuk bir rakam. Genel olarak en dandik bir özel hastane bile 12.14 000 TL istiyor. Devler hakkında herhangi bir bilgim yok, aynı sorun bende de var , fakat 2.5 milyara olsa olsa arkadaş devlette olmuştur çünkü bir çok özel hastane araştırması yapmistim.

Yavuzhan19 Aralık 2016 at 02:50Reply

Benim çenem hafifi sağ tarafa doğru eğik ve birazda çenem ileri alinmasi gerek bunu suresi ve fiyati kacradir.

yusuf kadi29 Aralık 2016 at 02:32Reply

benim alt çenem biraz geride 1cm ,yasim 44 ameliyat olmak istiyorum…! bu tür ameiyatin fiyati ne olabilir .. ? ve böyle bir ameliyat kac gün icinde mümkündür ? yurt disinda yasiyorum ona göre izin alip gelmek icin …!

Op Dr Ali Mezdeği18 Mayıs 2017 at 12:35Reply

Yusuf bey merhaba ;

Tüm sorularınız için WhatsApp Hattımız : 0543 241 3 241 dir.

Asistanlarım size yardımcı olacaktır.

Hayırlı günler

Emrahoz25 Ocak 2017 at 20:18Reply

Merhaba arkadaşlar ben boludatedavi görüyorum 2.5 senedir 6 ay sonra ameliyat olu cam alt çene geriye ust çene ileri alincak aranızda ameliyat olan arkadaşlar bilgilendirirmusiniz korkuyorum ameliyat sonrası sorun oluyor mu bilgilendiren olursa sevinirim 05324300145 tesekkurler

Op Dr Ali Mezdeği18 Mayıs 2017 at 12:34Reply

Emrah bey merhaba ;

Bu ameliyatı estetik plastik cerrahi doktoru yapmaktadır. Biz yapıyoruz yani..

İsterseniz WhatsApp üzerinden çene bölgesinizin resimlerini atın değerlendirelim.

WhatsApp : 0543 241 3 241 dir.

Sedat06 Şubat 2017 at 16:13Reply

Merhaba BN sedat 27 yaşındayım 2 yildir tel tedavisi görüyorum ama alt çene ameliyatı olmam gerekiyor bana basarili bir doktor önerir misiniz şimdiden teşekkürler.

Op Dr Ali Mezdeği18 Mayıs 2017 at 12:33Reply

Merhaba sedat bey ;

Çene cerrahisinde ayrıca bir ilgimiz ve ihtisasımız var. Her estetik cerrah bu ameliyatı yapmaz.

İsterseniz ücretsiz muayene alın değerlendirelim.

0212 241 3 241

iyi günler

Arzu19 Şubat 2017 at 21:04Reply

Merhabalar., çenem öne doğru uzun ve normalin biraz dışında bşr çene yapım var. Profilimi göndersem size uygun bir günde sizi ziyaret etmek isterim.

Op Dr Ali Mezdeği18 Mayıs 2017 at 12:32Reply

merhaba arzu hanım ;

Tabi ki her zaman bekleriz. Muayene ücreti de almıyoruz bilginiz olsun.

Randevu 0543 241 3 241 nolu hattan alabilirsiniz.

Batuhan23 Şubat 2017 at 18:59Reply

Merhabalar yaşım 16 alt çenem geride ve biraz küçük ama aşırı değil devlet hastanesine gitsem ilk önce tel mi takarlar ve sıra gelirmi

Op Dr Ali Mezdeği18 Mayıs 2017 at 12:31Reply

Merhaba batuhan bey ;

Devlet hastanelerinde diş teli tedavisi belirli bir yaşa kadar diye biliyorum.

Alt çene ameliyatı için her zaman diş teli tedavisi gerekmeyebilir.

İsterseniz Bize WhatsApp : 0543 241 3 241 hattından bölgenin resimlerini gönderin, değerlendirelim.

Fiyat ve operasyon bilgisi ile size net bir dönüş sağlayabiliriz.

yuksel03 Nisan 2017 at 14:53Reply

Yan cene kemiklerim cok buyuk ozellikle sol taraf beni gorenler disimin sistigini saniyorlar bu konuda ne yapmam gerekiyor ve fiyat nedir

Op Dr Ali Mezdeği18 Mayıs 2017 at 12:29Reply

Merhaba Yüksel bey ;

Bize WhatsApp : 0543 241 3 241 hattından bölgenin resimlerini gönderin, değerlendirelim.
Fiyat ve operasyon bilgisi ile size net bir dönüş sağlayabiliriz.

Selçuk26 Nisan 2017 at 23:17Reply

Alt çenem ileride ortalama fiyat alabilirmiyim tedavi uzun sürermi

Op Dr Ali Mezdeği18 Mayıs 2017 at 12:28Reply

Selçuk bey merhaba ;
sadece alt çene için fiyat daha uygun olur ama İnternet üzerinden fiyat veremiyorum.
WhatsApp hattımıza çene bölgenizin fotosunu atarsanız hem fiyat hemde nasıl bir ameliyat yapacağımız hakkın bilgi veririz..

WhatsApp : 0543 241 3 241

Sağlıklı günler.

Ahmet30 Nisan 2017 at 08:32Reply

47 yaşındayım alt çene üst çeneden daha ileride bu yaşta olmam tedavi ve ameliyat için risk yaratırmı ?

Op Dr Ali Mezdeği18 Mayıs 2017 at 12:27Reply

Ahmet bey merhaba ;
47 yaşında olmanız ameliyata engel değildir.
Ameliyat riski bu yaş aralığında aynıdır.
Riskli bir ameliyat değildir.
İhtisasımız çene ameliyatları yönündedir.
İsterseniz WhatsApp dan çene bölgeninzin fotolarını atın, size bilgi geçelim.

WhatsApp : 0543 241 3 241

Sağlıklı günler.

gonca02 Mayıs 2017 at 00:04Reply

32 yaşındayım daha önce ortodonti tedavisi gördüm doktorum alt cenemde gerilik olduğunu söyledi eğer ameliyat olmazsam daha sonra ameliyat olmak istersem hem alt hem üst cene ameliyatı olmam gerektiğini söyledi şimdi ameliyat olmadığıma çok pişmanım çok fazla horlama şikayetim var doktoru la görüşmek istedim görevden ihraç edilmiş diğer doktorlar ise kabul etmiyor nasil bir yol izlemem gerekiyor ne yapacağımı bilemedim bana yardımcı olursanız sevinirim gorusebilecegim detaylı bilgi alabileceğim bir tel.numarası yazarsanizfa sevinirim tesekkurler

Op Dr Ali Mezdeği18 Mayıs 2017 at 12:25Reply

Merhaba Gonca Hanım ;
Bu tarz operasyonlar bir estetik ve plastik cerrahi doktoru tarafından yapılması gerekiyor. Ama her estetik cerrah da çene ameliyatı yapmak istemez.
Ama bizim op dr ali mezdeği olarak ihtisasımız çene estetiği yönündedir.
WhatsApp hattımız : 0543 241 3 241 dir.
Bu numaraya çene bölgenizi atarsanız size nasıl bir ameliyat uygulanacağını ve ücret bilgisini dönebilir.
Saygılarımla
Op Dr Ali Mezdeği

bayram22 Mayıs 2017 at 20:24Reply

yaşım 18 alt çenem önde ameliyat fiyatı ne kadar ve yeşil kartım var devlet den oalbilirmiyim

Op Dr Ali Mezdeği23 Mayıs 2017 at 13:47Reply

Merhaba Bayram bey ;
Fiyat bilgisini İnternet üzerinden maalesef veremiyoruz. WhatsApp hattımıza yazarsanız asistanlarım size fiyat bilgisi verirler.
Yeşil kart ve özel sigortalarda maalesef kliniğimizde geçmiyor.
0543 241 3 241 WhatsApp hattımız.

Rabia25 Mayıs 2017 at 00:38Reply

Meraba 20 yasindayim alt cenemde biras kayma var dikkatli bakilinca farkedildigini soyluyor herkes ama resimlerde cok belli b beni cok rahatsiz ediyor, bi doktorla gorustum tel tedqvasi görmüştüm bos yere taktirmissin tekrar tel takilip dislerin bozulup cene ameliyati olursun dedi bu beni sarsti maddi manevi tekrar tel fiyati 9 bin ameliyat 20000 olarak soyledi, acaba ilerleme olurmu yaklasik 7 senedir ayni hic buyume ilerleme olmadi bundan sonra olurmu bilenler lutden bilgilendirebikirmi ameliyat riski yuz felci diyorlar bu risk ve maddi den sebep dusunmuyorim ameliyat acaba cenemde ilerleme olurmu?

Op Dr Ali Mezdeği25 Mayıs 2017 at 11:03Reply

Rabia hanım merhaba ;
Acaba bizimle mi görüştünüz ? Çünkü çene ameliyatlarında Türkiye de Dr Ali Mezdeği ilk sırayı alır diyebilirim daha iyisini duymadık biz.
O da o kadar fiyat vermez. İsterseniz WhatsApp dan çene bölgesinin resimlerini atın hocamız baksın
WhatsApp : 0543 241 3 241

Fatma Doğan29 Mayıs 2017 at 09:56Reply

Merhaba 30 yaşındayım dişlerim birleşmiyor. Çene ameliyatı olamam gerektiğini söyledi diş doktoru ama Aksaray’da bu tedavinin olmadığını söyledi. Acaba ameliyat fiyatı Ne olur ve tedavisi ne kadar sürer ?

Op Dr Ali Mezdeği29 Mayıs 2017 at 11:20Reply

Merhaba Fatma Hanım ;
Çene ameliyatlarında dr ali mezdeği özel ihtisas yapmıştır. İst dahi bu ameliyatı yapan hekim sayısı az. Çene riskli alan herkes girmez o alana.
Fiyat ise çok değişkendir. Ama şöyle yapın…WhatsApp hattından çene bölgenizin fotolarını atın..
Asistanlarım bana mutlaka gösterir bizde değerlendirir heme ameliyat hemde fiyat hakkında bilgi veririz.
WhatsApp : 0543 241 3 241

Yusuf kaplan31 Mayıs 2017 at 05:03Reply

Merhaba 23 yaşındayım benim alt çenem üst çeneme göre biraz ileride ameliyat fiyatı hakkında bilgi verirmisiniz

Op Dr Ali Mezdeği31 Mayıs 2017 at 13:32Reply

Merhaba Yusuf Bey ;
Çene ameliyatlarında kesin bir karar vermemiz için sizin WhasApp üzerinden çene bölgesini belli edecek şekilde resimler atmanız gerekiyor.
Atın değerlendirelim. 0543 241 3 241

Sk11 Temmuz 2017 at 01:14Reply

Merhaba 23 yasindayim benim cenemin ucu yukari dogru yamuk ameliyat dediler ama burda yok bana bi fiyat verebilirmisiniz

Op Dr Ali Mezdeği18 Temmuz 2017 at 12:59Reply

Fiyat için WhatsApp hattımızı kullanarak fiyat alabilirsiniz.

çetin tekin02 Ağustos 2017 at 13:11Reply

merhabaler üst dişlerimin dizilişi bozuk kesici dişler sola kaymış durumda ve alt çenem sola kaymış durumda suratım yamuk durmakta tedavisi mümkün müdür?telle düzelmesi sağlanabilir mi ?teşekkürler

Op Dr Ali Mezdeği19 Ağustos 2017 at 13:42Reply

Merhaba resimlerinizi görmeden pek bir şey söylemek zor. Ama tel tedavisi çene ameliyatlarında sıkça kullandığımız bir tedavi şeklidir. 0543 241 3 241 nolu WhatsApp hattımızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Merve06 Ağustos 2017 at 02:39Reply

Merhaba 16 yaşındayım doktora gittim ve alt çenemin biraz fazla uzadığını ve birinin diğerine göre daha uzun olduğunu söyledi ve ameliyat olmam gerekiyormuş 18 yaşında ama pahalı bi fiyat verdi siz bi fiyat verebilir misiniz

Op Dr Ali Mezdeği19 Ağustos 2017 at 13:42Reply

Fiyat bilgisini internet üzerinden maalesef veremiyoruz. Bu yüzden whatsApp hattımızdan iletişim kurmanızı rica ederiz.
0543 241 3 241

Alperen06 Eylül 2017 at 01:11Reply

Merhabalar yaş +16 alt çene önde ve üstteki 4 dişim yamuk durumda ve doktora hiç gitmedim tedavi hakkında bilgi verir misiniz şimdiden teşekkürler…

Op Dr Ali Mezdeği12 Eylül 2017 at 12:39Reply

Merhaba Alperen bey ;
Ameliyat hakkında tüm bilgileri 0543 241 3 241 nolu WhatsApp bilgi hattından yazarak ögrenebilirsiniz.
Sağlıklı Günler Dilerim

Dilek21 Eylül 2017 at 17:21Reply

Merhaba benim dislerim ust uste qelmiyor konusmamda bozukluk filan yok. Sadece konusunca piskolojik rhatsiz oluyorm bu cene amelyatini duydum acaba normal bir insanin disi qibi dislerim ust uste qelirmi bi riski varmidr korkuyorm daha kotu olurmu ve hanqi ilde var bu tedavi ve ucreti nekdr.. cvplarsnz sevinirm

Tuana30 Kasım 2017 at 09:39Reply

Mehaba ben 17 yasindayim. öncelikle ilk sorum bu yaşta çene ameliyati olabilirmiyim? 2.si ise burun ameliyati ve eş zamanlı burun estetiği ameliyati olucam önce burun estetiği olup 1 sene kadar sonrada cene ameliyati olursam burnumun görüntüsü degisirmi ? Teşekkürler..

Duygu13 Aralık 2017 at 14:50Reply

merhaba Ali Bey 52 yaşındayım bundan 30-35 sene önce alt çenemin geri alınması için ordotonti tedavisi oldum fakat tam başarılı olmadı.Bu yaşta çenemin geri alımması için ordotonti tedavisi yapılmadan amaliyat olabilirmiyim.Yeme içmede ve konuşmada bir rahatsızlığım yok sadece görsel olarak beni çok rahatsız ediyor.Şu anda alt ve üst dişlerim üst üste geliyor…İyi çalışmalar dilerim.Teşekkürler

Mehmet Karakaş30 Aralık 2017 at 16:23Reply

Merhabalar hocam çene ameliyatının ortalama fiyatını öğrenmek istiyorum şimdiden teşşekürler

Okan03 Ocak 2018 at 17:39Reply

Merhabalar hocam.. şunu cevaplamanız çok önemli benim açımdan.. bahseden yok çünkü başka.. ben başka bir yerde 3 ay önce tel taktırdım ve ameliyat planlaması yapılmadı bunun.. bitek çarpıklık için.. baya düzeldi dişler ama şimdi size gelsem ameliyat olmak için ne kadar oyalanabiliriz sizce.. en baştan bi tel tedavisimi gerekir acaba orada.. benim esas problem üst çene darlığı.. tek çene ameliyatı yeterli dediler her gittiğim yerde.. bitek üst çene ameliyatlarında dahi alt dişlerede tel takmak mecburimidir acaba.. üst dişler full düzgün şuan.. oraya gelmeden önce buradan bikaç bilgi verseniz de o şekilde moralli gelsem yanınıza bi

uğur14 Ocak 2018 at 12:11Reply

hocam benim hem sağ hem sol çenem şişik masseter kası var kemikte törpülenmesi gerekmiş siz bu ameliyatı yaparsanız bana geçerli rapor verebilir misiniz hocam rapor verirseniz hemen bugün gelicem

Evin02 Şubat 2018 at 13:16Reply

Merhaba hocam benim alt çene geride estetik durmuyor çok rahatsız oluyorum. 25 yaşındayım bilgi almak istiyorum acil dönüş yapabilirmisiniz

Şeyda02 Şubat 2018 at 17:57Reply

Merhaba hocam benim sorunum sag üst cenemdeki dişler altta diş olmadıgı için sarkık çene kütür kütür ediyo bazen cok açamıyorum agzı mı nasıl bir tedavi yöntemi uygulanır düzeltilmesi mümkün mü

Şeyda02 Şubat 2018 at 17:59Reply

Lütfen cevap verin doktor korkum var psikolojik hocam koltuğa oturamıyorum beni ikna edecek düsencelerinize ihtiyacım var

reyhan18 Mayıs 2018 at 07:52Reply

Merhaba hocam dis teli taktirmak istedigimde doktorum alt çenemin geride oldugunu soyledi .alt çene ameliyati riski var midir bir de maliyeti nedir yardimci olabilir misiniz.