Burun Estetiği

[Kullanılan Oy Sayısı : 0 Ortalama: 0]

Görsel Anlatımlı Videolar

Burun estetiği tüm dünyada sıklıkla yapılan estetik ameliyatların başında gelir. 2 nedenle burun estetiği ameliyatları yapılır. Bunların birincisi ve en çok tercih edileni, burundaki şekil bozukluklarıdır. İkincisi ise, bir kaza veya travma sonucu burunda meydana gelen sorunlar ve doğuştan kaynaklı nefes alamama veya tıbbi aksaklıkları gidermektir.

Burun estetiğinin tıbbi ismi Rinoplasti dir. Bu isim hastalar arasında kullanımı azdır. Burun estetiği ameliyatları genelde yi neticeler veren estetik ameliyatlardır. Burun estetiğinde amaç doğala en yakın sonuçlar almaktır. Ayrıca herkese aynı teknik ve aynı kalıpta burun ameliyatı yapmakta doğallıktan uzak baştan savma yapılan burun ameliyatlarına girer.

Burun estetiği Öncesi ;

Burun estetiği öncesinde muayene çok önemlidir. Burun estetiği öncesi muayene de burun şekli ile yüz uyumu doktor tarafında belirlenir. Bu belirleme ve şekle göre yüze en uygun ve en doğal görüntü alınacak ameliyat planlanır. hastaya bilgisayar teknolojisi kullanılarak ortalama ameliyat öncesi ve sonrası görünüm çıkartılır. Ayrıca yüz hatları birbirine yakın hastalarında daha önce yapılmış ameliyatlarının öncesi ve sonrası görüntüleri de hastaya gösterilir. Böylece hasta ameliyat sonrasında beklenmedik sonuçlar ile karşı karşıya gelmesi engellenir.

Burun Estetiği Burun Estetiği

Burun estetiği Nasıl Yapılır ?

Burun estetiği birçok teknik ile yapılması mümkündür. Tabi ki burun için yapılacak düzeltmede bu ameliyatın tekniğini belirler. Burun ameliyatı sadece burun ucunda bir düzeltme veya kaldırma ise ameliyat bile edilmeden ip kullanılarak burun ucu kaldırılabilir. Böylece anestezi ve genel ameliyat şartları hastaya uygulanması engellenir.

Açık ve kapalı teknikler de vardır. Fakat ben bu işin teknik kısmını anlatarak sizi boğmak istemiyorum. Bu yüzden herkesin anlayacağı şekilde makaleme devam etmek istiyorum. Burun ameliyatlarında sonuç genelde başarılı geçer. Bu konuda estetik cerrahın da tecrübesi çok önemlidir. Her açıdan çok fazla burun estetiği yapmış bir doktor her koşulda daha tecrübeli olduğunu unutmayınız.

Burun ameliyatı Şartları ;

burun-estetigi-nasil-yapilirBurun ameliyatı genel anestezi altında yapılırlar. Ortalama süreleri 1,5 saat ile 4 saate kadar süren burun estetiği ameliyatları vardır. Hasta bir gün süre ile hastanede kalır. Ameliyatın yapıldığı hastane tam teşekküllü bir hastane olması hem hasta hemde doktor güvenliği açısından önemli olduğundan ameliyatın yapılacağı hastane seçimi ve kalitesi oldukça önem taşır.

Burun Ameliyatı sonrasında yaşananlar ;

Burun ameliyatı sonrasında yüzün çeşitli özellikle göz altında morluklar şişlikler ve ödemler olması gayet doğal bir süreçtir. Hafif baş ağrıları ve yanmalar olması da normaldir. Burun ameliyat sonrasında doktor kontrolü devam eder. Doktorun size verdiği görevler aynen yerine getirilmelidir. Ayrıca ameliyat sonrasında dikiş çıkartma veya bakım yapılması ad gene doktorun vereceği tarihler ile düzenli olarak takip edilmelidir.

Türkiye de Burun Estetiği Fiyatları ;

Türkiye de burun estetiği fiyatlar Avrupa ülkelerine göre oldukça düşüktür. Maliyetler burun estetiği fiyatını belirler. Yani hastane seçimi hastaya aittir. Ne konforda ameliyata gireceği hastaya bırakılır. Fakat burada bilinmesi gereken en önemli mevzu, doktor ameliyat yapmada aranan en uygun şartların oluştuğu hastaneleri seçime sunar maliyeti düşürmek içinde güvenlikten ödün verilmez.

Kimler Burun estetiği olabilir ? 

kimler-burun-estetigi-olabilirBurun estetiği şuan herhalde dünya da en çok yapılan estetik operasyonların en başında geliyor. Çünkü güzellik burun düzeltme ile alakalı olduğuna dair bir kanı var. Birde çoğrafi olarak burunlarımız da büyüklük veya bir şekilde bozukluğu çoğumuzda var. Bu sadece kara deniz bölgesi için söylemiş olduğum bir şey değil. Türkiye de oldukça bol burun sorunu yaşayan hasta bulmak mümkündür. 

Burun estetiği iki farklı neden için olunabilir. Bunlardan birincisi estetik diğeri ise zarurettir. Bir insan burunu ile sorunu olabilir. Büyük gelebilir. Küçük diyebilir. Hatta burun ucu top gibi olsun da diyebilir. Bunların tamamı için bir estetik cerrah yani ben :)) rahatlıkla çözüm bulabilirim. 

Ayrıca hastalarımız burunlarında nefes alma zorluğu ve veya kemik yoğunluğunun fazla olmasından da şikayet edebiliyorlar. Bu yüzden de estetik burun ameliyatları yapabiliyoruz. Estetik dediğime bakmayın her estetik keyfi olmayabilir. Bazı durumlarda vücuda zararlı veya hayat kalitenizi düşüren nedenler ile estetik ameliyatlara başvurabilirsiniz. 

Her ne çeşidi ile gelirseniz gelin, mutlaka size en uygun ve ameliyat sonrası memnun bir şekilde ayrılacağınızı ben biliyorum. Sizde burun estetiği ameliyatı olmadan önce burun estetiği yapmaktan bu kadar çok hoşlanan bir estetik cerrahi uzmanı ile görüşmenizi tavsiye ederim. 

Sağlıklı ve Mutlu Günler Dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Bu Sayfa 5.321 kez Ziyaret Edilmiştir.

Makaleyi Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın...

Anahtar Kelimeler: , ,

4 comments:

sedat02 Mayıs 2014 at 18:01Reply

burun estetiğinde burun kemiğine müdahalede bulunuluyor mu . kemik alma ve ya eritme gibi işlemler uygyulanıyor mu . ??

Meliz Celik22 Ağustos 2014 at 13:19Reply

Iyi günler burun estetik fiyatini ögrene bilirmiyim

Nur11 Eylül 2014 at 17:36Reply

Merhaba benim burnumun üzerinde 12 yaşımda çıban çıktı ve ondan kalan bir iz var.nohut büyüklüğünde bir çıkıntı var burnumda ve estetik açıdan beni rahatsız ediyor.bu durum deri altında kemikle ilgisi yok ne yapılabilir nasıl düzeltilebilir yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

zeynep kağan10 Mart 2015 at 23:27Reply

merhaba..bundan yakalşık 1.5 sene önce devlet hastanesi KBB uzmanına burun ve çene ucu ameliyatı oldum (estetik amaçlı) duzenli olarak kontrollere gittim fakat sağlık durumum her gün biraz daha kötüye gitti sonuç : burun delklerimden biri daha küçük sürekli horluyorum sürekli olarak burnum tıkalı koku alma duyum azaldi ..çenemde ise sağa doğru kayık ve miyon ve yuvarlak yüz şekline sahipken şimdi burnumdan aşağısı orantısız büyüklükte ve en önemlisi alt çenem dahil çene altıma kadar sıfır his! geceden sabaha uzun süreli çene kapalı olduğu zaman sabah uyandığımda yarım saate yakın çenemi açmaya çalışıyorum.dudağımın dokunduğu hiçbir şeyi hissedemiyorum ..bunu doktorum asla anlayamayacak ama ben her gün yaşıyorum..öğretmen olduğum halde işinin ehli olmayan insanlara(! )kendimi emanet ederek sağlığımdan olduğum için çok utanıyorum. doktoruma şikayetlerimi bildirdiğimde ise bunları göze aldığımı ve doktor tarafından bılgılendırıldığımı ve komplıkasyon oluşabılecegını suratıma tokat gbi çarptı ..hukuki mucadelemı başlatacağım fakat şu anda sağlığıma tekrar nasıl kavuşabilirim ?? yardımcı olmanızı umut ediyorum şimdiden teşekkürler