Brezilya Popo Estetiği

Home » Popo Estetiği » Brezilya Popo Estetiği

Brezilya popo estetiği tüm Dünya da talep gören son yılları en sık yapılan estetiği operasyon haline geldi. Otolog yağ transferi de dediğimiz bu işlem silikon ile popo büyütme ameliyatlarında daha güvenli bir yöntem. Daha düşük komplikasyon oranına sahip olması tercih sebebi olmasında en büyük etken.

Silikon ile popo büyütme v.s yağ transferi

Silikonla yapılan popo büyütme ameliyatlarında insizyon bölgesinde yara ve sıvı birikmesi görünme oranı yüksektir. Yağ transferinde ise sadece sıvı birikmesi az bir oranda gözlenmektedir. Bu da cerrahın hassas çalışmadan uzak olması ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

Hastalar yağ transferini neden tercih ediyor

Günümüzde bir çok hasta perkier görünümlü bir posterior elde etmek istese de, cerrahi işlemlerden pek haz etmez. Bışak altına yatmak ve vücudunda bir silikon portez yani yabancı cisim taşımak istemiyor. Bu yüzden otolog yağ transferi yöntemleri silikon protezin hastalarında isteği üzerinde önüne geçmiş durumda.

Dr Ali Mezdeği popo kaldırma ameliyatı nasıl yapar

Biz kliniğimde yabancı dolgu malzemelerini kullanmak istemiyoruz. Bu yüzden mümkünse popo büyütme yaparken hastalarımızın kendi yağlarını kullanırız. Yani vücudundan liposuction ile yağlarını çeker, popo bölgesine transfer ederek hem popoyu büyütürken hemde şekil veriyoruz. Genel anestezi altında ve hastane ortamında yapılan bu ameliyat ortalama olarak bir saat sürmektedir. Bir gece hastane de kalmanız da şarttır.

Popo Şekilleri ve yapılacak müdahaleler

H Şekilli popo biçimi : kalça kemiğiniz ile dış uyluk arasındaki çizginin yere dik ilerlediği bir şekilde kare şeklinde olan popo biçimidir. Yapılan müdahale tespit edildikten sonra fark edebilir.

V şekilli popo biçimi : Pelvisiniz ve kalçalarınız arasındaki çizgi, içe doğru açıldığında tabanınız arkadan V şeklinde gibi görünebilir. Bu popo şekli geniş omuzları ve çok dar kalçaları olan kadınlar da sık görülebilir. Tedavi şekli farklı olabilir.

Armut biçimli popo : kalça kemiklerinin altında genişleyen A şekilli popo altına sahip olan kadınlar.

O biçimli popo : Kim Kardashian, Beyonce ve J Lo’yu gibi büyük popo lu kadınlar genelde yuvarlak şekilli popo biçimidir. Genelde talep gören popo biçimidir.

brezilya popo estetiği

Brezilya popo estetiğini kimler talep ediyor

  • Daha büyük bir popo isteyen ve vücudunda yeteri kadar yağ birikmesi olan hastalar
  • Daha büyük bir popo isteyen ama silikon protez taşımak istemeyen hastalar

Brezilya popo estetiğinin faydaları

  • Başarı oranı yüksek, memnuniyet seviyesinin tatmin edici olması
  • Düz ve sarkık olan kalçaları rahatlıkla düzeltmesi
  • Güvenli bir işlem olması ve silikona proteze göre fiyatının daha makul olması
  • Selülit, çatlakları ve yağ birikintilerini azaltma özelliği
  • Ameliyatın ağrısız ve ömür boyu kalıcı olabilmesi
  • Selülit sorununa en iyi gelen yöntem olması

Büyük kalça Ameliyat sonrası

Brezilya poposu ameliyatı sonrasında 3 hafta kadar popo üstüne çok fazla oturmamanızı tavsiye ediyoruz. 4-5 gün sonra ağır kaldırma olmadan ve temiz ortamlarda masa başı işinize dönebilirsiniz.

Brezilya kalça estetiği fiyatları

Ameliyat hakkında net bir fiyat bilgisi veremiyoruz. Bunun nedeni Türkiye de ücret belirtmenin yasak olmasıdır. Bu yüzden WhatsApp hatlarımıza yazarak danışmanlarımızdan net fiyatı öğrenmenizi rica ederiz. Ayrıca brezilya kalça estetiği yaptıranlar hastalarımızın videolarını ve tecrübelerini izlemek içinde youtube kanalımızı ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.