Bişektomi Ameliyatı

[Kullanılan Oy Sayısı : 1 Ortalama: 5]

bişektomi ameliyatı - esteport klinikBişektomi Ameliyatı Nedir

Bişektomi ameliyatı yanak inceltme ameliyatlarına verilen isimdir. Yanakların inceltilerek daha keskin hatlara kavuşması sağlanır. Bişektomi genel anestezi ile tam uyuma ile ameliyat gerçekleşir.

Bişektomi Ameliyatı Nasıl Yapılır

Yanak inceltme ameliyatları hastane ortamında yapılır. Ortalama ameliyat süresi 30dk içerisinde biter. Yanak bölgesinde ki yağlar alınarak işlem yapılır. Ameliyat sonrasında ki şişlik ve morluklar 3-7 gün arasında geçer. Tama haline gelmesi yani oturması ise ortalama olarak 2- 4 ay sürecektir.

Kimlere yapılır

Yanak yağlanması olan hastalar için yapılabilir. Ayrıca yüz daraltma ameliyatlarında sıklıkla yapılır. Yüz hatlarının yuvarlaktan daha keskin bir hale getirmek için sıklıkla yapılır. 18 yaş üstü hastalarda yapılabilir. Üst yaş limiti yoktur. Ama kronik hastalıkları olan hastalarda her estetik ameliyatta olduğu gibi ameliyat yapılası şansı yoktur.

Ağrılı Bir İşlem Mi

Bu ameliyat genel anestezi ile tam uyutularak yapıldığı için ameliyat esnasında ağrı hissetmek mümkün değildir. Sonrasında ise, verilen ağrı kesiciler ameliyat sonrasında ki konforu sağlar. Yani ağrı sızı hissi sonrasında da gözlemlenmez.

Elmacık Kemiği ile Kombine Edilmesi

Yüz bölgesine yapılan müdahalelerde elmacık kemiği önemli bir yeri var. Yanak inceltme ameliyatı yapılırken elmacık kemiği işlemi de aynı ameliyatta yapılabilir. Ortalama olarak 10-12 mm lik bir kemik çıkartma işlemi ile elmacık kemikleri daraltılabilir. Bunun tersine olarak da yine belirginleştirmek için yapılan farklı müdahaleler de vardır. Dolgu veya yağ enjeksiyonu gibi.

Yanak İnceltme Başarı Oranı

Bu ameliyatın temelinde yağ çıkartma işlemi vardır. Bu yüzden çıkartılan yağlar dengeli ve dikkatli alındığında ameliyatın başarı oranı gerçekten çok yüksektir. Hele ki sürekli bu ameliyatı yapan bir estetik cerrah elinde bu ameliyat gerçekten çok kısa ve sonuçları yüz güldürücü olacaktır.

Bu Sayfa 65 kez Ziyaret Edilmiştir.

Makaleyi Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın...

Anahtar Kelimeler: , , , ,